hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak znaleźć odpowiedni sposób na czerwoną twarz?

Nawet osoby o bladej cerze miewają czasem rumieńce. Najczęściej wynika to z przeżywania silnych emocji, wysiłku fizycznego lub skrajnej temperatury. Skóra jest wtedy chwilowo narażona na dane czynniki i zwykle problem znika samoistnie. Sprawa komplikuje się, kiedy wypieki na twarzy pojawiają się znacznie częściej i trudno je zniwelować.

Przyczyny zaczerwienionej twarzy

Niewątpliwie, ten objaw wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a czasem także leczenia. Jednak, by wdrożyć skuteczny sposób na czerwoną twarz, trzeba wiedzieć, jakie są jej przyczyny. A te mogą być bardzo różne. Najczęściej wynikają z:

– posiadania cery naczynkowej,
– alergii (np. na składniki kosmetyków, pokarmowe),
– chorób skóry (m.in. trądziku, atopowego zapalenia skóry),
– długotrwałej ekspozycji na słońce,
– nadciśnienia tętniczego (lub innych chorób i czynności prowadzących do wzrostu ciśnienia krwi np. stresujących sytuacji),
– przyjmowania niektórych leków.

Jak radzić sobie z czerwoną twarzą?

Czerwone plamy na twarzy nie są przyjemnym objawem, także pod względem estetycznym. Jeśli zmiany te nie wiążą się z poważną chorobą, można próbować radzić sobie z nimi ogólnodostępnymi metodami. Pojawiające się podrażnienia powinny być sygnałem, że należy zainwestować w krem łagodzący. Najlepsze efekty przynoszą te bez substancji zapachowych- przeznaczone dla cery wrażliwej. Dobrym wyborem będą również wszelkiego rodzaju dermokosmetyki, które eliminują ryzyko pojawienia się niepożądanych reakcji skórnych. Warto także zadbać o ochronę twarzy podczas trudnych warunków pogodowych. Szczególnie latem niezbędne są kremy z filtrem UV. Po ekspozycji na słońce należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry, redukując jej podrażnienia. Specjalistyczne kosmetyki do makijażu to kolejny sposób na czerwoną twarz. Maskowanie problemu nie jest rozwiązaniem długofalowym, jednak osoby borykające się z pojawianiem się rumieni, bardzo cenią sobie produkty, które dają natychmiastowy efekt, by można było cieszyć się dobrym wyglądem na co dzień. Drogerie mają w swojej ofercie produkty, które doskonale kryją czerwone zmiany (m.in. zielone korektory, podkłady i pudry).

O skórę skłonną do zaczerwienień trzeba dbać z wyjątkową ostrożnością. Przede wszystkim- najpierw należy poznać przyczynę, by codzienna pielęgnacja dała długotrwałe efekty. Jeśli jednak objawy są nasilone lub oporne na wszelkie działania, należy skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym, którzy pomogą znaleźć rozwiązanie i wdrożą odpowiednie leczenie.