hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Co jeść, by mieć płaski brzuch i mieć dużo energii?

Płaski brzuch jest marzeniem wielu osób. Chcąc pozbyć się oponki trzeba nie tylko prowadzić aktywny tryb życia, ale również wprowadzić do swojego życia zdrową dietę. Co jeść by mieć płaski brzuch i jednocześnie czuć się dobrze?

Jak schudnąć z brzucha?

Zastanawiając się, co jeść by mieć płaski brzuch nie można zapomnieć o nabiale. Chudy twaróg, serek wiejski to produkty, które na stałe powinny zagościć w naszej diecie.

W okresie odchudzanie bardzo spożywamy bardzo dużo warzyw i owoców. Trzeba jednak pamiętać, że ilość owoców powinna być mniejsza niż warzyw. Owoce dostarczają do naszego organizmu cukry proste, ale również mają wiele witamin i minerałów.

Owoce o niskim indeksie glikemicznym są bardzo wskazane w okresie odchudzania. Nie tylko mają mało kalorii, ale również mogą zastąpić słodycze w momentach kryzysu, jaki raz na jakiś czas dopadnie każdego, kto jest na diecie.

Maliny, truskawki, poziomki, porzeczki, jabłka, gruszki, śliwki, morele oraz cytrusy można bez obaw wprowadzić do swojego jadłospisu. Nie koniecznie musimy spożywać je w postaci stałej. Warto również sporządzać z nich świeżo wyciśnięty sok, który jest również zdrowy i bardzo smaczny.

Wybierając warzywa nie można zapomnieć o ogórkach, marchwi, porze cukinii, kabaczku czy papryce. Warzywa są dużo mniej kaloryczne. Warto o tym pamiętać, nawet w momencie, gdy przyrządzamy sok. Bazą soku zawsze powinny być warzywa.

Dieta na płaski brzuch powinna zawierać ryby oraz mięso indyka czy kurczaka. Warto również jeść chudą wołowinę oraz wieprzowinę.

Jakich potraw należy unikać będąc na diecie?

Zastanawiając się, co jeść by mieć płaski brzuch w pierwszej kolejności zawsze myślimy o warzywach i owocach. Trzeba jednak pamiętać, że jest dużo owoców, które należy ograniczyć w diecie.

Winogrona, banany, awokado czy daktyle mają dużo kalorii i powinno się ograniczyć ich spożywanie w diecie. Warto również pamiętać, że owoce suszone, które bardzo często stosujemy jako zdrowy zamiennik słodyczy również mają wysoki indeks glikemiczny. Rodzynki, suszone śliwki, jagody Goji, żurawina, suszone banany czy daktyle powinny w diecie pojawiać się wyłącznie sporadycznie.

Chcąc mieć płaski brzuch należy ograniczyć spożywanie węglowodanów. Białe pieczywo, makaron czy ryż nie powinny codziennie gościć na naszym stole.

Zastanawiając się, co jeść by mieć płaski brzuch trzeba przede wszystkim skoncentrować się na ilości spożywanych kalorii. Aktywny tryb Życia oraz deficyt kaloryczny to najlepszy sposób na uniknięcie dodatkowych kilogramów oraz skuteczne rozprawienie się z istniejącą już oponką.