hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Obecnie jednym z coraz częściej poruszanych tematów wśród społeczeństwa jest chociażby to, ile razy w tygodniu ćwiczyć. Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy ktoś ćwiczy codziennie regularnie, a efektów nie widać. Możliwe, że jest spowodowane właśnie chociażby tym, że został źle rozłożony plan treningowy i osoba ta wkłada za dużą ilość wysiłku fizycznego.

ILE ĆWICZYĆ?

Tak jak wcześniej zostało już wspomniane duża i częsta ilość wysiłku fizycznego wcale nie przyniesie najlepszych efektów i sukcesów. Eksperci i specjaliści w tej dziedzinie coraz częściej mówią, iż ani nadmiar, ani ostrożność nie jest zdecydowanie wskazana. Liczba treningów, które powinny być wykonywane w ciągu jednego tygodnia to od 3-5. Przy czym istotne jest pamiętanie o kilku istotnych kwestiach. Przykładowo jeśli wybieramy opcję, gdzie ćwiczymy regularnie 3 dni w tygodniu, to należy to robić z jednodniową przerwą pomiędzy treningami. Absolutnie nie dopuszczalna jest sytuacja, kiedy ćwiczymy przykładowo trzy dni pod rząd, a później w kolejne dni nasz organizm zostaje pozbawiony jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Takie postępowanie zdecydowanie nie przyniesie nam zamierzonych efektów.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

To samo tyczy się przypadku, kiedy podejmujemy się ćwiczenia 5 razy w tygodniu. Wskazane jest wtedy jak najbardziej zrobienie 3 dni treningów pod rząd. Następnie dzień przerwy, a później znów dwa dni aktywności, a po niej kolejny dzień wolny. Pamiętajmy, że zawsze po wielkim wysiłku musimy mieć czas na zregenerowanie się naszego organizmu – jest to niesłychanie istotne. Pamiętajmy również, że jeśli stać nas tylko na jeden lub dwa treningi w tygodniu, to też bardzo dobrze. Lepsza jest jakakolwiek aktywność fizyczna, niż żadna. Jeśli tylko mamy możliwości i chęci do działania, to warto postawić chociażby na ten jeden trening w tygodniu. Wybierzmy sobie taką dyscyplinę sportu, której uprawianie będzie przynosiło nam dużo radości i przyjemności, a tym samym zachęcało do kolejnych dni ćwiczeń. Źle dobrana aktywność z pewnością w znacznym stopniu zniechęcałaby nas do jej uprawiania.

Podsumowując, jak doskonale widzimy w ćwiczeniu niezwykle istotne jest dobre rozłożenie planu treningowego. To on w znacznym stopniu odpowiada za regenerację naszego organizmu, a co za tym idzie również za przyszłe sukcesy, czyli zrzucenie zbędnych kilogramów i wymodelowanie naszej sylwetki. Warto dobrze zarządzać swoim czasem i planować aktywności fizyczne z jakimś dniem przerwy. Jest to nieodłączny element każdego zdrowego stylu życia.