hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

menopauza
Zdrowie

Suplementy diety podczas menopauzy

Menopauza jest to bardzo szczególny okres w życiu każdej kobiety, ponieważ niesie ze sobą wiele bolesnych i dotkliwych objawów. Odpowiednia suplementacja jest w stanie nie tylko załagodzić negatywne skutki menopauzy, ale odpowiednio wcześniej stosowana jest w stanie zapobiec przedwczesnemu jej wystąpieniu.

Objawy menopauzy

Najczęściej menopauza kojarzona jest z takimi objawami jak uderzenia gorąca i spadki nastroju, ale w rzeczywistości niesie ona za sobą o wiele więcej negatywnych i bolesnych dla kobiet skutków. Jednym z najcięższych jej objawów może być osteoporoza. Menopauza to spadek żeńskich hormonów w efekcie czego w organizmie dochodzi do dużych ubytków wapnia, co z kolei może być przyczyną choroby kości, dlatego kobiety po 70 roku życia znajdują się w grupie ryzyka zachorowań na osteoporozę.

Ponadto do najczęściej wskazywanych przez kobiety negatywnych dolegliwości w okresie menopauzy zalicza się suchość pochwy, przemęczenie, zwiększone ciśnienie krwi, a także jego wahania, bóle głowy, zawroty głowy, drażliwość, nadmierną wrażliwość psychiczną, kołatanie serca, oraz nocne poty. Występowanie wielu z wyżej wymienionych objawów na raz w jednym czasie może utrudniać codziennie funkcjonowanie kobiet, dlatego też warto podjąć odpowiednie kroki w kierunku lepszego samopoczucia. Menopauza może być leczona poprzez terapię hormonalną lub odpowiednią dietę. Jednak najczęściej kobiety sięgają po odpowiednio skomponowane suplementy.

Suplementy menopauza

Preparaty przeznaczone do stosowania przez kobiety w okresie menopauzy powinny zawierać w swoim składzie wapń, witaminy: D, E, C, A, magnez, cynk, potas witaminy z grupy B, kwasy tłuczowe z grupy Omega-3, oraz błonnik. W efekcie stosowania powyższych składników z udziałem wapnia i witaminy D nie tylko zostaną wzmocnione kości, ale również poprawi się samopoczucie. Natomiast witaminy z grupy B, magnez, potas oraz kwasy tłuszczowe Omega-3 poprawią działanie układu nerwowego, załagodzą drażliwość i kołatanie serca, wyregulują poziom cholesterolu, pracę wątroby, tarczycy i nerek. Z kolei witaminy C, E i błonnik poprawią odporność i stan skóry, przyspieszą gojenie się ran, zapobiegną zaparciom, otyłości, chorobom serca, nowotworom jelita i piersi, a znajdujący się w suplementach cynk poprawi funkcjonowanie mózgu i układu hormonalnego. W okresie menopauzy warto również rozważyć zastosowanie preparatów z melatoniną czy melisą, które odpowiadają za łatwiejsze zasypianie.

Dlaczego suplementy menopauza, a nie zwykły zestaw witamin?

Suplementy menopauza zawierają skomponowany zestaw witamin i minerałów adekwatny do zapotrzebowania kobiet w tym trudnym dla nich okresie. Wybór odpowiedniego składu produktu to klucz do sukcesu, ponieważ jeden produkt jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość witamin i minerałów, zastępując tym samym kilka innych suplementów. Jest to przede wszystkim rozwiązanie bardzo ekonomiczne i praktyczne ze względu na konieczność połykania wyłącznie jednej tabletki, a nie całej ich garści. Stosowanie suplementów w okresie menopauzy nie tylko jest w stanie załagodzić dolegliwości, ale również zapobiec jej przedwczesnemu wystąpieniu.

Materiał zewnętrzny