hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

lwia zmarszczka
Porady

Lwia zmarszczka na czole – co to jest i czy można ją usunąć?

Wiele osób narzeka na widoczną na czole pionową zmarszczkę pomiędzy brwiami. To tak zwana lwia zmarszczka. Jak dochodzi do jej powstania? Jak można ją zmniejszyć i poprawić wygląd skóry?

Czym jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka, znana również jako zmarszczka gładzizny czoła, jest pionową zmarszczką, która pojawia się na czole między brwiami. 

Powtarzające się skurcze mięśni między brwiami mogą z czasem powodować utratę elastyczności skóry w tym obszarze i powstawanie zmarszczek. Dlatego lwia zmarszczka jest często bardziej zauważalna u osób, które marszczą brwi lub mrużą oczy.

Inne czynniki, które mogą przyczynić się do rozwoju lwiej zmarszczki, obejmują głównie uszkodzenia słoneczne skóry, palenie tytoniu i genetykę.

Wraz z wiekiem zmniejsza się również produkcja kolagenu i elastyny w skórze, co może prowadzić do powstawania zmarszczek i drobnych linii. Ten naturalny proces starzenia może również przyczynić się do powstania lwiej zmarszczki – wyjaśnia specjalista z kliniki medycyny estetycznej bonadea-krakow.net.pl z Krakowa.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na lwią zmarszczkę?

Aby zmniejszyć widoczność lwiej zmarszczki na czole, warto przede wszystkim zdecydować się na skuteczne zabiegi, jakie oferuje medycyna estetyczna. Niestety, obecnie dostępne kosmetyki nie są w stanie całkowicie zmniejszyć zmarszczek. Takie efekty dają jednak zabiegi estetyczne, które są mało inwazyjne oraz długotrwałe.

Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów, które mogą pomóc w poprawie lwiej zmarszczki. Najczęściej w tym celu stosowane są:

Toksyna botulinowa – botox

Botox to rodzaj substancji o działaniu neurotoksycznym, który działa poprzez rozluźnienie mięśni wywołujących zmarszczki. Po wstrzyknięciu w mięśnie między brwiami, toksyna botulinowa pozwala na złagodzenie wyrazu twarzy.

Atutem zabiegu tego typu jest jego wysoka skuteczność, a także długotrwałe rezultaty, które można obserwować głównie w okresie od 3 do 6 miesięcy. Każdy kolejny zabieg botoksu pozwala na osiągnięcie jeszcze dłuższych rezultatów.

Wypełniacze 

Wypełniacze można stosować w celu odzyskania utraconej objętości tkanek skórnych i wygładzenia zmarszczek, w tym także zmarszczek widocznych na czole. 

Najczęstszym rodzajem wypełniacza stosowanego w tym celu jest kwas hialuronowy, który jest substancją całkowicie naturalną i wysoce efektywną w poprawie estetyki twarzy. Właśnie dlatego jest on również często polecany dla osób, które nie chcą korzystać z botoksu.

Osocze bogatopłytkowe

Kolejną substancją, którą oferuje medycyna estetyczna dla osób mających problem ze zmarszczkami, jest osocze bogatopłytkowe. Za jego pomocą wykonuje się tak zwany wampirzy lifting.

Osocze jest substancją wytwarzaną z własnej krwi pacjenta i pozwala ono na uzyskanie bardzo dobrych efektów w rewitalizacji skóry.

Peelingi medyczne

Peelingi chemiczne, nazywane również peelingami medycznymi, można stosować w celu poprawy ogólnego wyglądu skóry, także na czole. 

Do wyboru są różne rodzaje zabiegów, między innymi na bazie kwasu glikolowego, migdałowego, mlekowego. Są one dobierane zależnie od rodzaju skóry oraz oczekiwanych wyników.

Resurfacing laserowy

Zabieg ten usuwa zewnętrzne warstwy skóry i zwiększa produkcję kolagenu. W efekcie umożliwia on również odmłodzenie skóry twarzy i zredukowanie różnych niedoskonałości, na przykład zmarszczek na czole.

Materiał zewnętrzny