hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak wybrać krem dla dzieci?

Rodzice muszą zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór kremu dla dziecka wbrew pozorom nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Należy jednak znać zasady, którymi powinno się kierować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jaki krem dla dzieci wybrać?

Czym jest krem dla dzieci i kiedy go stosować?

Należy mieć świadomość, że krem w najprostszym możliwym ujęciu jest pewnego rodzaju emulsją złożoną z olejów nawilżających i wody. Jego zadaniem jest nie tylko i wyłącznie pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka, ale również ochrona przed wysuszeniem czy podrażnieniem.

Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że idealny krem dla dziecka powinien bardzo łatwo się wchłaniać. Nie wszyscy rodzice wiedzą jednak kiedy dokładnie powinno się stosować krem dla swoich pociech.

Omawiany produkt powinno się stosować:
– do wrażliwej, a także suchej skóry
– w celu utrzymania naturalnego nawilżenia skóry dziecka

W jaki sposób możliwe jest rozpoznanie odpowiedniego kremu nawilżającego?

Rekomendowane jest przede wszystkim zaopatrywanie się w produkty, które są hipoalergiczne, a także dermatologicznie testowane. Rodzice muszą również pamiętać, aby nie kupować dziecku produktów zawierających oleje mineralne, a także barwniki.

Ponadto odpowiedni krem dla dziecka powinien bez żadnego problemu przywrócić naturalne pH skóry dziecka. Zalecane jest także, by produkt tworzył bardzo delikatną warstwę, której celem jest ochrona przed ewentualnym wysuszeniem.

Czy stosowanie kremu z filtrem naprawdę jest konieczne?

Warto mieć świadomość, że promieniowanie UV jest zdecydowanie najważniejszym spośród wszystkich środowiskowych czynników, które są odpowiedzialne za powstanie czerniaka, a także innych nowotworów skóry.

Krem z filtrem jest bowiem w stanie ochronić skórę dziecka przed promieniami ultrafioletowymi wchodzącymi w skład promieniowania słonecznego.

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?

Rekomendowane jest przede wszystkim rodzicom unikanie promieniowania UV. Warto także maksymalnie skrócić czas ekspozycji skóry dziecka na bezpośrednie działanie słońca. Jak wiadomo w przypadku dzieci jest to bardzo trudne zadanie do wykonania. Świetnym rozwiązaniem jest zatem zadbanie o to, by dzieci były bezpieczne w trakcie kąpieli czy zabawy w wodzie.

Należy przede wszystkim zadbać, by dzieci przebywały w cieniu w godzinach zdecydowanie największego Słońca. Bardzo istotne znaczenie ma także nakrycie głowy. Dziecko powinno mieć na głowie kapelusz albo czapkę. Zalecane jest również stosowanie kremu z filtrem. Rekomendowane jest jednak zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w produkty sprawdzonych i renomowanych producentów.