hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Bezpieczne farby o włosów – jakie wybrać?

Powodów dla których zmienia się kolor włosów jest wiele. Czasami to próba sprawdzenia nowego stylu lub po prostu chęć dodania do swojego wyglądu odrobiny szaleństwa. Często jest to po prostu chęć ukrycia pierwszych oznak starzenia się w postaci siwych kosmyków na głowie. Niezależnie od powodów warto to robić z głową.

Olbrzymia ilość rozwiązań

W każdym większym markecie z łatwością można znaleźć cały regał z kosmetykami do włosów a wraz z nimi produktami do zmiany ich kolorów. Kupując w ciemno ponosi się pewne ryzyko. Środki takie mogą niszczyć włosy oraz doprowadzić do wystąpienia uczulenia na któryś ze składników.

W przypadku tanich farb do włosów najlepiej najpierw przeprowadzić test w mało widocznym miejscu, żeby nie doprowadzić do rozległych, negatywnych skutków stosowania takiej substancji. Lepszym rozwiązaniem będzie wybór produktu wysokiej jakości. W takim przypadku więcej związków jest naturalnego pochodzenia a to zawsze wychodzi na dobre ludzkiemu organizmowi.

Po poradę do specjalisty

Żeby wybrać bezpieczne farby do włosów najlepiej skonsultować się z osobami, które mają większą wiedzę na temat działania poszczególnych składników. Pracownicy marketu mają tak duży wachlarz produktów, że nie są w stanie potrafić się wypowiedzieć na temat właściwości każdego z nich.

Inaczej sprawa wygląda w drogeriach. Tam pracownicy są zorientowani w kwestii ewentualnych zasad bezpieczeństwa i możliwych skutków ubocznych, a także będą mieli wiedzę dzięki której na podstawie opisu klienta mogą dobrać odpowiedni artykuł.

Jeśli chodzi o farby do włosów, które będą stworzone z bardzo dobrych półproduktów dobrą praktyką jest zapytać w aptece. Sprzedawane tam środki są najwyższej klasy a personel jest wykwalifikowany i musi umieć nakierować w wyborze najbardziej dostosowanego do potrzeb artykułu. Ceny w aptekach bywają nieco wyższe ale w tym przypadku wraz z wyższą kwotą którą trzeba zapłacić idzie lepsza jakość. W końcu na własnym zdrowiu lepiej nie oszczędzać.

Zmiany we własny wyglądzie są często kuszące i ludzie, którzy chcą je w wprowadzić zdeterminowani chcą zrobić wszystko na już. Zdecydowanie bezpieczniejszym krokiem będzie dobranie środków bezpiecznych dla włosów oraz skóry głowy, dzięki czemu jedyne czego przyjdzie żałować to źle dobrany kolor. Eksperymenty z wyglądem to ciekawe urozmaicenie dla szarej codzienności, byle tylko nie doprowadzić do ciężkich w wyleczeniu skutków ubocznych. Odpowiedni produkt dobrany przez wykwalifikowaną osobę sprawi, że wszystko powinno przebiec jak trzeba.