hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Kosmetyki pogrubiające włosy jako ratunek dla osłabionych kosmyków.

Włosy są wizytówką każdego człowieka, niezależnie od płci. Nadają charakterystycznego wyglądu, podkreślają styl i oddają nasz gust. Bardzo często ludzie mają jakiś kłopot z włosami: albo wypadają, albo są za cienkie i wiele innych powodów. Na szczęście, właściwa pielęgnacja może w znaczący sposób polepszyć jakość, nawet bardzo zniszczonych pasm.

Przyczyny uszkodzenia włosa.

Cechą dziedziczną jest stopień grubości włosów, jednak poprzez niewłaściwe postępowanie z nimi możemy również i bez tego sami zafundować sobie problem. Są one bardzo delikatne i tym samym podatne na uszkodzenia. Dosyć częstym błędem, popełnianym przez osoby posiadające dłuższe włosy, jest regularne ich wiązanie, plecenie w warkocz czy po prostu nadmierna stylizacja. Używanie suszarki, prostownicy czy lokówki koniecznie wymaga zastosowania uprzednio specjalnego produktu o działaniu termoochronnym. Jeżeli dosyć często farbujemy włosy, zwłaszcza rozjaśniamy, lub robimy to w sposób niewłaściwy, fundujemy kosmykom kolejną porcję urazów. W przypadku kobiet niejednokrotnie występuje sytuacja osłabienia i utraty gęstości włosów po przebytej ciąży czy karmieniu piersią. U mężczyzn natomiast następuje skrócenie długości fazy wzrostu włosa, przez co są one cieńsze, wypadają i poprzez ich przerzedzenie dostrzec można łysinę. Wspólne czynniki, negatywnie wpływające na zdrowie i kondycję włosów to przemęczenie, stres, niewłaściwa dieta czy efekt uboczny niektórych leków.

Pomoc w określeniu problemu z włosami.

Jeżeli dostrzeżemy u siebie jakieś niepokojące cechy, należałoby je odpowiednio sklasyfikować. Dzięki temu dowiemy się jak postąpić dalej, aby podjąć kroki naprawcze. Dobrze jest w tym celu udać się do trychologa (specjalisty od włosów), który na podstawie badania skóry głowy i samego włosa specjalistycznym sprzętem określi problem. Po wyeliminowaniu czynników chorobowych możemy rozpocząć kurację.

Szampon to nie wszystko.

Podstawy naszej pielęgnacji włosów są zróżnicowane. Niektórzy stosują jedynie produkt do oczyszczania, bez jakichkolwiek właściwości odżywczych (lub w ich znikomej śladowości). Kosmetyki pogrubiające włosy zwyczaj mają szeroki asortyment. W celu zagęszczenia fryzury należałoby prócz podstawowego środka do mycia, wzbogacić pielęgnację i higienę o dodatkowe elementy. Najczęściej są to odżywki, serum, olejki czy maski. Przy regularnym stosowaniu uzyskamy pożądany efekt dzięki któremu, nasze włosy staną się zdrowsze, grubsze i znów będą zachwycać swoim blaskiem.