hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Codzienna pielęgnacja włosów dla kobiet.

Lśniące i zdrowe włosy to widok jaki najczęściej widujemy u gwiazd filmowych. Pielęgnacja włosów dla kobiety może być niezrozumiała albo jawić się jako trud. Dzięki jednak jasno zarysowanym zasadom i odpowiednio dobranym produktom, można cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami już po kilku domowych zabiegach.

Podstawa czyli odpowiednie mycie włosów.

Może wydawać się to niezwykłe, że już na starcie popełnialiśmy podstawowe błędy w pielęgnacji włosów. Pierwszym punktem jest dobranie odpowiedniego do Twojego rodzaju włosów, szamponu. Kręcone, proste czy falowane – wszystko ma znaczenie i nie powinno zostać pominięte w braniu pod uwagę, podczas poszukiwań idealnego szamponu.
Podczas mycia włosów powinno się skupić również na masażu głowy i delikatnym ugniataniu włosów. W ten sposób włosy nie będę poplątane a podczas rozczesywania nie będą się łatwo łamać. Letnia woda podczas płukania zapobiegnie nadmiernej produkcji łoju na skórze głowy.

Użyj odżywkę.

Delikatna odżywka może być stosowana nawet codziennie. Sprawia ona, że włosy nie są obciążone a dzięki dostarczonym składnikom, wzmacnia włosy i pomaga w rozczesywaniu. Włosy są wygładzone i nabierają naturalnego połysku, który znany jest z reklam.

Płukanie włosów.

Jak wcześniej wspomniano, najlepiej by woda podczas płukania była letnia lub chłodna. Zamyka to łuski włosowe. Kolejnym krokiem jest spłukanie włosów z pozostałości szamponu i odżywki. Musi być to dokładny proces, któremu warto poświęcić więcej czasu i lekki strumieniem płukać włosy. Dobre spłukanie pozostałości produktów naniesionych na włosy sprawi, że będą one znacznie lepiej działały.

Słuszenie.

Włosy nie powinny być suszone gorącym powietrzem a chłodnym. Ochroni to wilgotność włosów. Nie od dzisiaj wiadomo, że suche powietrze nie wpływa korzystnie na włosy i skórę głowy. Nie oznacza to, że powinno zupełnie zrezygnować się z suszarki, ale warto ją ograniczyć. W momentach, gdy do wyjścia z domu mamy jeszcze sporo czasu, włosy lepiej pozostawić wilgotne by wyschły same, a później dosuszyć je w razie gdyby ciągle były mokre.
Wartym przypomnienia jest też fakt by włosów nie wykręcać ręcznikiem. Za pomocą miękkiego ręcznika, należy je delikatnie osuszyć poprzez dociskanie. Tarcie bardzo szkodzi włosom, łamiąc je.

Szczotkowanie włosów.

Ostatni etap również nie powinien zostać zignorowany. Szczotkowanie włosów delikatną szczotką przeznaczoną do odpowiedniego rodzaju włosów zapewni dobre rozczesanie, nieplątanie się włosów oraz ich niełamanie. Przy tym czesanie najlepiej jest zacząć od końcówek i powoli przechodzić aż do czubka głowy.