hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak dobrać kosmetyki do brody?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każda broda jest inna. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko i wyłącznie o gęstość i wygląd, ale również strukturę i porowatość włosów. Jak zatem dobrać najlepsze kosmetyki do brody?

Najlepsze kosmetyki do suchej i szorstkiej brody

Zdecydowanie najlepszym możliwym możliwym rozwiązaniem będą kosmetyki charakteryzujące się bardzo bogatą konsystencją. Ponadto rekomendowane jest, by produkt zawierał w swoim składzie bardzo duża liczbę naturalnych substancji. Należy do nich zaliczyć np. olej kokosowy, olej arganowy czy olej makadamia.

Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że szampony do suchej brody nie powinny zawierać w swoim składzie parabenów, sztucznych substancji zapachowych czy konserwantów. Mogą one bowiem doprowadzić do podrażnienia skóry.

Sucha broda powinna być myta delikatnymi produktami, które będą w stanie nie tylko odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry, ale również bardzo głęboko nawilżyć włosy. Rekomendowane jest oczywiście bardzo staranne i delikatne mycie włosów.

Najlepsze kosmetyki dla przetłuszczającej się brody

Należy przede wszystkim bardzo staranni i systematycznie oczyszczać brodę. Nie można jednak stosować kosmetyków zawierających alkohol. Wpływa on bowiem niekorzystnie na płaszcz hydrolipidowy skóry.

Zdecydowanie lepszą opcją będzie zaopatrzenie się w szampon do brody, który będzie charakteryzował się działaniem nawilżającym, a także antybakteryjnym. Trzeba pamiętać, aby w składzie kosmetyków znajdowały się: węgiel drzewny, olej z czarnuszki czy oczar wirginijski.

Ponadto w przypadku bardzo przetłuszczającej się brodzie można kupić także peeling. Mężczyzna będzie mógł w ten sposób znacznie dokładniej oczyścić pory czy ujścia mieszków włosowych z różnego rodzaju zanieczyszczeń.

W jaki sposób można poradzić sobie z niesforną brodą?

Rekomendowane jest przede wszystkim rozpoczęcie od bardzo systematycznego, a także dokładnego oczyszczania swojego zarostu za pomocą najbardziej właściwych kosmetyków. Produkty, powinny być dedykowane mężczyznom posiadającym brodę.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą szampony odżywiające i nawilżające. Będą one w stanie nadać brodzie odpowiedniej sprężystości. W składzie tego rodzaju produktów powinny znajdować się olej abisyński czy olej kokosowy.

Ponadto na bardzo dokładnie umytą i osuszoną grzywę trzeba nałożyć bardzo wysokiej jakości olejek do brody. Produkt zarówno zmiękczy włosy, jak i odżywi je, nawilży. Najbardziej renomowane produkty tego rodzaju na rynku zawierają w swoim składzie olej z nasion słonecznika, olejek Jojoba czy olej arganowy.