hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak wybrać najlepsze kurtki zimowe?

Obecnie wybór kurtki zimowej jest znacznie trudniejszym zadaniem niż jeszcze kilka lat temu. Nie wszyscy wiedzą bowiem jakie kwestie i parametry powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jakie cechy muszą mieć najlepsze kurtki zimowe?

Kurtki 3 w 1

Kurtki 3 w 1 są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają uniwersalnych produktów. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rodzaju kurtek jest nieprzemakalność, a także możliwość swobodnego oddychania dzięki wysokiej jakości membranie. Koniecznie należy również zaznaczyć, że wypinana warstwa jest odpowiedzialna za komfort termiczny użytkownika.

W znacznej większości przypadków będzie to kurtka puchowa czy polar. Godny uwagi jest jednak fakt, że kurtki 3 w 1 mogą okazać się zbyt chłodne w przypadku, gdy na dworze będą panowały ujemne temperatury. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zwrócenie szczególnej uwagi na jakość wpinki polarowej. Nie można również zapomnieć o zmierzeniu samej kurtki po wypięciu polaru, a także samego polaru.

Kurtki puchowe

Można zaobserwować, że kurtki puchowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie na rynku znajduje się bardzo duża liczba tego rodzaju kurtek w różnych przedziałach cenowych. Jakie aspekty powinno się zatem uwzględnić przed zakupem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jakość puchu jest odpowiedzialna za termikę. Istotne znaczenie będzie miał również zewnętrzny materiał. Rekomendowane jest, by nie tylko nie przepuszczał puchu, ale również był lekki. Godny uwagi jest fakt, że bardzo wysokiej jakości wypełnienie puchowe powinno składać się w 10% z pierza oraz w 90% z puchu.

Kurtki z ociepleniem syntetycznym

Warto przede wszystkim wiedzieć, że kurtki z ociepleniem syntetycznym są znacznie mniej wydajne w porównaniu do wysokiej jakości puchu. Ponadto zdecydowanie gorzej będą się kompresowały. Oznacza to tym samym, że kurtki z syntetycznym wypełnieniem będą nie tylko cięższe, ale również większe po spakowaniu niż ich puchowe odpowiedniki.

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rodzaju produktów należy zaliczyć zdecydowanie mniejszą wrażliwość na wilgoć. Kurtki z omawianym ociepleniem syntetycznym rekomendowane są głównie rowerzystom i żeglarzom. Produkt charakteryzuje się również mniejszą grubością w porównaniu do kurtek puchowych.

Jak wiadomo część osób z różnych powodów nie jest zwolennikiem pikowanych kurtek puchowych. Nie jest zalecane przed podejmowaniem ostatecznej decyzji sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie bardziej istotnym czynnikiem jest jakość.