hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak wyglądać młodziej?

W dzisiejszych czasach coraz częściej wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak wyglądać młodziej. Co ciekawe, istnieje kilka sposobów na sprawienie, iż staniemy się znacznie atrakcyjniejsze w oczach innych. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, jak tego dokonać.

SPOSOBY NA MŁODSZY WYGLĄD
Przede wszystkim na samym początku warto wspomnieć, iż należy stosować witaminę C. Co ciekawe, wygładza ona skórę, ściąga pory, a nawet poprawia koloryt. Bardzo często podejmowanym krokiem przez panie są także masaże twarzy. Mają one odpowiadać za pozbycie się z niej stresu i nadmiernego zmęczenia. Warto to robić regularnie, codziennie wieczorem przed snem. Niezwykle polecanym sposobem jest również stosowanie masek w tzw. duecie. Chodzi tu o to, że najpierw należy położyć na twarz taką, która odpowiada za głębokie oczyszczenie, a później drugą, która odpowiednio nawilży i napnie naszą skórę. Coraz częściej mówi się również o świetnym działaniu kwasu glikolowego i retinolu. Warto stosować kosmetyki, kremy z ich zawartością, gdyż w znacznym stopniu pomagają zregenerować naszą skórę.

ODPOWIEDNI MAKIJAŻ
Jak się okazuje, bardzo wiele możemy zyskać samym wykonaniem odpowiedniego makijażu. Przede wszystkim pierwszą rzeczą, o której warto wiedzieć to to, że należy używać rozświetlacza a nie korektora. W ten sposób wygładza on nasze zmarszczki, nadaje skórze blasku, a tym, samym odejmuje jej kilka lat. Pamiętaj również, aby nie przyciemniać zbyt mocno brwi. Nadaje to bardziej poważnego wyglądu naszej twarzy, wskutek czego wygląda ona po prostu starzej. Warto także używać różów w samych świeżych odcieniach, dzięki czemu rozświetlą i ożywią naszą twarz. Nie bez znaczenia jest także inwestycja w dobry pokład. im jesteśmy starsze, tym jest to zdecydowanie bardziej ważne. Warto zainwestować w przeciwzmarszczkowy fluid, który w pewnym stopniu będzie spowalniał proces starzenia się. Zdecydowanie należy również zadbać o dłonie. Aby wyglądały one jak najmłodziej postaw na lakiery pastelowe. Pamiętaj także, aby dbać o włosy. Nadaj im blasku i ładnego, intensywnego koloru. Możesz zrobić to chociażby stawiając na różnego rodzaju płukanki, które w znacznym stopniu poprawią kondycję włosów.

Podsumowując, jak widzimy sposobów na młodszy wygląd jest naprawdę wiele. Co ciekawe, zarówno odpowiedni makijaż, jak i stosowanie różnych innych zabiegów ma na to ogromny wpływ. Warto więc zastosować się do wszystkich wcześniej wymienionych wskazówek, gdyż z pewnością przyniosą sukcesy, z których będziemy mogli być zadowoleni.