hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Peeling ciała – na czym polega i jakie są jego rodzaje

Miękka i gładka skóra to marzenie wielu z nas. Aby osiągnąć efekt świeżej i napiętej skóry należy poddawać swoje ciało regularnemu zabiegowi peelingu ciała. Peeling ciała jest to głęboko oczyszczający zabieg kosmetyczny, którego głównym celem jest usunięcie martwego naskórka. Dzięki usunięciu martwego naskórka, skóra staje się natychmiastowo gładka i miękka. Według specjalistów peeling ciała jest idealnym zabiegiem przygotowującym skórę do dalszej pielęgnacji. Peeling ciała daje najlepsze efekty wtedy, gdy jest wykonywany regularnie. Uważa się, że wystarczy przeprowadzić zabieg usunięcia martwego naskórka raz w tygodniu, aby cieszyć się piękną i zdrową skórą. Istnieje jednak wiele rodzajów peelingów – jak zatem wybrać odpowiedni zabieg dla siebie?

Peeling ciała – mechaniczny czy chemiczny

Istnieje wiele różnych kryteriów podziału peelingu, na przykład ze względu na stopień zaawansowania czy też technikę usuwania martwego naskórka. Najpopularniejszą formą usuwania martwej warstwy skóry, jest peeling mechaniczny. Do przeprowadzenie peelingu mechanicznego używa się substancji o szorstkiej, ścierającej strukturze. Peeling chemiczny to z kolei zabieg, który najlepiej przeprowadzać w gabinecie kosmetycznym. Polega on na zastosowaniu substancji chemicznej, która wnika w skórę, powodując jej łuszczenie. Po złuszczeniu martwego naskórka za pomocą substancji chemicznej, następuje natychmiastowa regeneracja i odbudowa skóry, która w końcowym efekcie jest miękka, dogłębnie oczyszczona i rozświetlona.

Domowy peeling ciała

Peeling ciała jest zabiegiem, który z powodzeniem można przeprowadzić w domowym zaciszu. Do domowego peelingu ciała wykorzystuje się zarówno gotowe substancje z drogeryjnej półki, jak i produkty spożywcze o grudkowatej strukturze, takie jak cukier czy sól. Największym hitem ostatnich lat jest domowy peeling kawowy. Regularnie przeprowadzany peeling z użyciem zmielonych ziarenek kawy powoduje, że skóra staje się miękka i jędrna. Oprócz tego, peeling kawowy w spektakularny sposób redukuje cellulit.

Jak dbać o skórę po wykonaniu peelingu?

Uważa się, że peeling ciała jest doskonałym zabiegiem do przeprowadzenia dalszej pielęgnacji skóry. Dzięki pozbyciu się martwego naskórka, głębsze warstwy skóry dużo lepiej absorbują substancje nawilżające. Poleca się zatem, aby po przeprowadzonym peelingu dostarczyć skórze odpowiednią dawkę nawilżenia w postaci balsamu czy olejku. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością i częstotliwością peelingów – do pełnej odbudowy skóra potrzebuje czasu.