hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak skutecznie pokonać cellulit?

Skórka pomarańczowa nie jest lubiana przez kobiety, a jej występowanie to bardzo częste zjawisko. Ciężko ją zwalczyć, przez co wiele kobiet bardzo szybko rezygnuje z prób nieprzynoszących żadnych efektów. Nic jednak nie jest niemożliwe.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit tworzy się w miejscach, w których odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Dzieli się go na cellulit wodny (twardy) oraz tłuszczowy (miękki).

Ten pierwszy zaczyna pojawiać się, gdy w tkankach gromadzi się zbyt wiele toksyn oraz wody. Skutkiem tego jest rozrastanie się i nierówne rozmieszczanie się warstwy lipidowej. Jest on raczej u pań, których waga jest w miarę stała.

Ten drugi z kolei występuje, gdy komórki tłuszczowe się rozrastają. Grudki utrudniają usuwanie wody i toksyn z tkanek, ponieważ uciskają na naczynia krwionośne.

Jak pokonać cellulit dietą?

Należy ograniczyć tłuszcze trans, cukier, sól oraz dania smażone. Powinno się za to jeść owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, ponieważ wszystkie pobudzają przemianę materii?

Jak pokonać cellulit ćwiczeniami?

Należy ćwiczyć co najmniej po 40 minut trzy razy w tygodniu, przy czym ćwiczenia powinny angażować całe ciało. Odpowiednią aktywnością fizyczną w tym wypadku będzie bieganie, jazda na rowerze oraz inne ćwiczenia cardio.

Kosmetyki antycellulitowe

Kosmetyki antycellulitowe czy to domowe, czy takie kupione w sklepie, muszą być stosowane regularnie, by przynieść jakiś efekt. Jednocześnie same nie są w stanie zbyt wiele zdziałać. Mogą co najwyżej nieco zmniejszyć widoczność problemu. Do tego warto dołożyć masaż.

Zabiegi na cellulit

Dostępne w salonach medycyny estetycznej specjalistyczne zabiegi szybko poprawiają elastyczność tkanki, dzięki czemu wygląd skóry się poprawia. Skuteczne zabiegi to przede wszystkim endermologia, mezoterapia, ultradźwięki, masaż pompą próżniową i body wrap.

Enedermologia to masaż podciśnieniowy za pomocą specjalnego urządzenia. Głowica urządzenia wciąga fałd skóry między wałki i w ten sposób go masuje. Jest skuteczny, jednak nieprzyjemny dla osób nadwrażliwych na dotyk.

Mezoterapia to wstrzykiwanie w skórę substancji poprawiających przemianę materii. Do uzyskania efektu niezbędny jest masaż.

Body wrap to pewnie najbardziej znany zabieg na cellulit. Podczas niego ciało smarowane jest substancjami pobudzającymi krążenie, a następnie ciasno owijane folią.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Najlepiej połączyć wszystkie wskazane metody. Ciężko wymagać, by tylko jedna z nich wystarczyła, ponieważ cellulit to skomplikowany problem, którego źródło jest trudne do wyeliminowania.