hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Balsam po goleniu czyli jak przeciwdziałać podrażnieniom podczas golenia?

Golenie się, czy to wykonuje kobieta czy mężczyzna, dość często kończy się podrażnieniami. Spowodowane jest to wrażliwą skórą albo nieodpowiednimi technikami golenia. By załagodzić ten efekt, najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po balsam po goleniu. Potrafi nawilżyć skórę i zmniejszyć powstającą wysypkę.

Jak nie przysporzyć sobie podrażnień?

Gładkie nogi jak z reklamy są marzeniem wielu z nas. By cieszyć się takimi nogami potrzebny jednak jest czas. Nie należy golić się kilka minut przed wyjściem z domu. Nieuwaga i pośpiech przysparzają jeszcze więcej szkód. Najlepiej podczas kąpieli pozwolić sobie na chwilę relaksu. Zmiękczenie skóry i włosków na niepożądanych partiach działa, sprawi, że golenie będzie prostsze.
Po goleniu warto postawić na balsam, przeznaczony do użycia go po goleniu. W swoim wyborze trzeba być rozważnym. Niektóre balsamy po goleniu mogą posiadać nieodpowiedni skład, co kończy się pieczeniem i bólem. Najlepiej wtedy wybrać balsamy regenerujące, które przeznaczone są do suchej i wrażliwej skóry. Popularnością cieszy się błyskawicznie nawilżający balsam NIVEA. Od producenta NIVEA można sięgnąć również po odżywcze mleczko do ciała.

Co w przypadku poważniejszych podrażnień?

Zacięcie się podczas golenia nie jest czymś niezwykłym. Wpływa na to pośpiech i nieodpowiednie posługiwanie się maszynką do golenia. Inną kwestią jest nieprzyjemna dolegliwość jaka wiąże się z pękaniem krostek, występujących po goleniu. Za ratunek posłuży odpowiednio dobrany krem. Musi być łagodzący i mieć właściwości odkażające. Polecanym balsamem z takimi funkcjami jest Eau Thermale Avene Cicalfate. W przypadku gdy dalej czuje się ból i skóra nie wykazuje zmian, należy spryskać miejsce za pomocą chłodzącej wody termalnej w spreju. Tutaj również sprawdzi się wyżej wspomniana marka Eau Thermale Avene.

Co na co dzień?

By zapobiegać takim przypadkom jak zaczerwienienia i pieczenie, warto dbać o skórę partii ciała, które podlegają częstemu goleniu. Wystarczy przy tym codzienne kremowanie skóry balsamem, tuż po kąpieli. Zapewni to przyjemne uczucie miękkiej skóry i zapewni jej szybszą odbudowę. Zadbana skóra nie jest skora do szybkich podrażnień.
W przypadku golenia maszynką, ważne jest by często wymieniać ostrze. Nie powinno się przy tym pozostawiać mokrej maszynki gdzieś w rogu łazienki. Bakterie wtedy osiadają na ostrzu i przy goleniu, powodują podrażnienia. W taki wypadku, tuż po goleniu należy maszynkę osuszyć i pozostawić w suchym i ciepłym miejscu. Może być to uporządkowana szuflada, w której maszynka nie pobrudzi się kurzem i innymi produktami.