hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kołdra
Porady

Jaką kołdrę do sypialni wybrać?

Chyba każdemu z nas zależy na zdrowym i komfortowym śnie każdej nocy. Na jakość naszego snu składa się wiele czynników, a jednym z nich jest dobór kołdry. Wiele osób może potwierdzić, że kołdra z pierza odznacza się wyjątkową jakością i doskonale sprawdza się niezależnie od pory roku. Niektórym osobom kołdry te mogą kojarzyć się z tekstyliami używanymi przez nasze babcie i prababcie. To prawda, że już lata temu kołdry z pierza były cenione ze względu na swoje świetne właściwości. Obecnie jednak sposób ich produkcji został unowocześniony i pozwolił osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Czym odznacza się kołdra z pierza? Dla kogo będzie dobrym wyborem?

Zalety kołder z pierza naturalnego

Kołdra z pierza jest podobna do kołdry puchowej, jednak pod pewnymi względami się od niej różni. Pierze jest pozyskiwane od ptactwa wodnego, zazwyczaj gęsi lub kaczek. Czasem kołdry z pierza są nazywane półpuchowymi, ponieważ pierze to miękki puch ptasi wymieszany z piórami. Takie połączenie sprawia, że kołdra jest sprężysta i ciepła oraz przyjemna dla ciała. Tego typu naturalne wypełnienie ma znaczną przewagę nad wypełnieniem sztucznym. Zapewnia doskonałą izolację cieplną, a jednocześnie pozwala skórze oddychać, zapobiegając przegrzaniu czy przepoceniu ciała podczas odpoczynku. Kołdra z pierza sprawdzi się zarówno w sezonie wiosenno – letnim, jak i jesienno – zimowym. Można używać jednej kołdry przez cały rok! W cieplejsze dni zapewni właściwą wentylację ciała i odprowadzi z niego wilgoć, a w chłodniejszym okresie sprawi, że będzie nam ciepło i przyjemnie w czasie odpoczynku.

Kołdra z pierza – u kogo się sprawdzi?

Kołdry z pierza mogą być używane niemal przez wszystkich. Są bezpieczne nawet dla tych z nas, którzy mają skłonności do reakcji alergicznych. Warto pamiętać, że wbrew rozpowszechnionej opinii, naturalne pióra ptasie wyjątkowo rzadko powodują uczulenia. Zazwyczaj przyczyną alergii są roztocza zalegające w kołdrach. Dla alergików polecane są więc kołdry z pierza, które zostały opracowane pod kątem uczuleniowców oraz kołdry antyroztoczowe. Wybierając kołdrę z pierza, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej wypełnienie, ale także rodzaj poszycia. Najlepiej sprawdzają się poszycia wykonane z naturalnych materiałów, które są bezpieczne i komfortowe dla skóry, na przykład bawełniane. Obecnie kołdry z pierza występują w niezliczonej ilości wzorów i kolorów, dlatego każdy będzie w stanie dobrać coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się oczywiście te w odcieniach bieli, beżu, ecru oraz różu.