hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie - jak się do niej przygotować?
Zdrowie

Tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie – jak się do niej przygotować?

Tlenoterapia hiperbaryczna to bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna metoda terapeutyczna, która pomaga w leczeniu różnego rodzaju chorób – m.in. miażdżycy, cukrzycy i migren, ale też przyspiesza regenerację tkanek po urazach i zabiegach chirurgicznych, ułatwia rehabilitację kardiologiczną oraz wspomaga wydolność i regenerację u sportowców. Każdy może z niej skorzystać i coś na tym zyskać. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować.

Tlenoterapia hiperbaryczna a palenie papierosów

Nie ma przeciwwskazań, co do korzystania z komory hiperbarycznej, przez osoby palące papierosy, jednakże na czas całej terapii najlepiej byłoby zrezygnować z palenia, gdyż wtedy jej działanie okaże się najskuteczniejsze. Osoby, które nie są w stanie tego zrobić, powinny zrezygnować z papierosów na przynajmniej kilka godzin (ok. 3-4 godziny) przed umówioną wizytą.

Warto tu zaznaczyć, że zakaz ten obejmuje zarówno papierosy „zwykłe”, jak i papierosy elektroniczne (tzw. e-papierosy). W dniu zabiegu i jednocześnie przynajmniej przez 12 godzin przed zabiegiem nie należy też spożywać żadnych napojów wysokoprocentowych, które rozrzedzają krew i podnoszą ciśnienie, przez co mogą poważnie zaburzyć przebieg terapii, a nawet i doprowadzić do tego, że stanie się ona w pewien sposób szkodliwa.

Terapia a strój i odpowiednie przygotowanie do sesji

Tlenoterapia hiperbaryczna wymaga też odpowiedniego przygotowania pod względem stroju. Na zabieg najlepiej ubrać się w sposób wygodny i komfortowy. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie elementy stroju były wykonane w stu procentach z czystej bawełny. Można też zabrać ze sobą coś na przebranie i zazwyczaj jest to rozwiązanie zalecane przez pracowników, zwłaszcza jeśli z komory chce się skorzystać prosto po pracy.

Druga zasada związana z prezencją tyczy się kosmetyków. W dniu zabiegu należy całkowicie z nich zrezygnować, albowiem skóra i włosy podczas terapii muszą być idealnie czyste. Nie wolno więc używać żadnych kremów, balsamów do ciała, lakieru do włosów, perfum czy maści. Jeżeli natomiast na skórze pacjenta występują pewne rany, które wymagają założenia opatrunku, bardzo ważne jest to, by zastosować na nich środki, które nie będą stworzone na bazie tłuszczu (przykładem takiego „zakazanego” produktu jest chociażby klasyczna wazelina).

Szczera rozmowa z lekarzem

Na ogół na całą tlenoterapię składa się przynajmniej kilka, czasem i kilkanaście-kilkadziesiąt zabiegów, dlatego też przez cały czas jej trwania pacjent powinien przyjmować przepisane mu leki, jeżeli takie jest zalecenie jego lekarza. Osoby obsługujące komorę na pewno przeprowadzą z nim szczegółowy wywiad.

Tlenoterapia hiperbaryczna zawsze przeprowadzana jest w jakimś konkretnym celu, dlatego ten cel lekarz musi poznać, aby móc się do niego dostosować. Podczas wywiadu zawsze należy zachować pełną szczerość. Pacjent nie może kłamać na temat stanu swojego zdrowia, bo w ten sposób sam tylko sobie szkodzi. Równie ważne jest to, aby tuż przed rozpoczęciem tlenoterapii hiperbarycznej opowiedzieć lekarzowi o ewentualnych dolegliwościach, zwłaszcza tych dotyczących górnych dróg oddechowych. Może się wtedy okazać, że przeprowadzenie terapii nie będzie możliwe i trzeba będzie przełożyć ją na inny termin, gdy pacjent już wyzdrowieje.

Tlenoterapia hiperbaryczna – Warszawa Ursynów

Tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie to usługa, jaką oferuje wiele placówek. Jedną z nich jest klinika BodyOxy, która wyróżnia się na tle konkurencji atrakcyjną lokalizacją i cennikiem niemal na każdą kieszeń. Poza sesjami terapeutycznymi, oferuje także sprzedaż tych urządzeń.

Podsumowanie

Oczywiście o wszystkich tych elementach składających się na przygotowanie do zabiegu pacjent zostanie poinformowany już na wstępnym spotkaniu. On sam ma zresztą prawo zadawać pytania, jeżeli tylko cokolwiek będzie dla niego niejasne.