hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

dermapen
Uroda

Na czym polega zabieg Dermapen?

Jest pewna ciekawa alternatywa dla mezoterapii igłowej. To zabieg kosmetologiczny z wykorzystaniem urządzenia o nazwie dermapen. Pomoże on szczególnie osobom borykającym się z takim problemami, jak: zmarszczki, utrata elastyczności skóry, blizny potrądzikowe czy rozszerzone pory.

Wizyta

Metoda ta jest stosowana w wielu profesjonalnych gabinetach przez doświadczonych kosmetologów. Pacjent, który chce poddać się zabiegowi, musi najpierw wypełnić kartę, gdzie standardowo poza swoimi danymi osobowymi, wpisuje np. informacje na temat leków, jakie zażywa obecnie i ewentualnego leczenia.

Są bowiem przypadki, kiedy dermapen absolutnie nie będzie użyty. Z możliwości przeprowadzenia takiego zabiegu muszą się niestety pożegnać ludzie z rozrusznikami serca, nowotworami, cukrzycą, a nawet z trądzikiem i opryszczką. Kobiety będące w ciąży również nie będą dobrymi kandydatkami.

Przebieg zabiegu

Jeżeli jednak pacjent spełnia wszystkie warunki, to wtedy rozpoczyna się ten bardzo ciekawy zabieg. Na początku przygotowywana jest sama skóra pacjenta. Odbywa się więc demakijaż i oczyszczanie oraz także przemywanie środkiem dezynfekującym.

Po tych powyższych czynnościach, specjalista bierze do ręki niewielkie, lekkie i jednocześnie poręczne urządzenie. Nakłuwa nim skórę liniowo, wzdłuż i na ukos (pod igiełki musi być położony preparat – połączenie kwasu laktobionowego i hialuronowego). Robi to dość szybko na daną głębokość (np. 0,5 cm). Chodzi o to, aby jej cała powierzchnia była podziurkowana i wyglądała pod mikroskopem jak sitko. Nie ma mowy o żadnym bólu i traumatycznym przeżyciu. Jedynie pojawia się wtedy odczuwalny, niewielki dyskomfort.

Co bardzo ważne, tuż po zakończonym zabiegu, wykonywana jest tak zwana maska kojąca, a także inne pielęgnacje. Takie, które są odpowiednio dobrane pod indywidualnego pacjenta. Efekt jest widoczny na dłoni.

Podsumowanie

Opisywana w tym artykule technologia oparta na tak zwanej pulsacji igieł, które wykonują mikronakłucia, to bardzo dobre rozwiązanie. Dlatego, że substancje czynne mają możliwość przenikania w głąb. W ten sposób ludzie pozbędą się zmarszczek czy blizn. Co więcej, nie będą się wstydzić swojej zwiotczałej skóry.

Dermapen to metoda jest sprawdzona i bezpieczna. Nie powoduje skutków ubocznych poza tym, że skóra może być około dwie godziny po zabiegu zaróżowiona. Ważne jednak, że szybko wraca się do codziennych czynności i normalnego funkcjonowania. Już drugiego dnia przeglądając się w lustrze, ujrzy się promienną oraz niezwykle wygładzoną i zdrową cerę!