hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

pampersy dla dorosłych
Porady

Pampersy dla dorosłych – kiedy należy je stosować i jakie pampersy dla dorosłych wybrać?

Problem nietrzymania moczu dotyczyć może osób w różnym wieku i bez względu na płeć. Przy dużym nasileniu tej dolegliwości przydatne są pampersy dla dorosłych. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze i kiedy są odpowiednim środkiem ochronnym, a kiedy wystarczą inne produkty przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu.

Pampersy dla dorosłych – czym różnią się od innych środków ochronnych?

Pampersy dla dorosłych są odpowiednim środkiem pomocniczym przy nietrzymaniu moczu dla osób cierpiących na ciężką postać tej dolegliwości. Mają wysoki stopień chłonności i mogą być stosowane także na noc. To ważne, by środki higieniczne zapewniały dobrą ochronę przy nasilonym nietrzymaniu moczu, ponieważ znajdujący się w moczu amoniak niekorzystnie działa na delikatną skórę okolic intymnych. Długotrwały kontakt z zawilgoconą powierzchnią może też powodować stany zapalne.

Podstawowa różnica, jeśli chodzi o pieluchy i pampersy dla dorosłych a majtki chłonne i pieluchomajtki, to stopień ich chłonności. Najbardziej chłonne są pampersy i pieluchy, następne w kolejności są pieluchomajtki, zaś majtki chłonne zapewnią dobrą ochronę przy średnim i nieco bardziej nasilonym nietrzymaniu moczu.

Kolejną różnicą jest sposób zdejmowania zabezpieczenia. Majtki chłonne mają specjalne szwy, które rozrywa się i w ten sposób zdejmuje środek ochronny. Pieluchomajtki wyposażone są w pas i rzepy boczne ułatwiające zdejmowanie i zakładanie. Podobnie pampersy dla dorosłych mają ułatwienia pozwalające zmienić pieluchę także osobie opiekującej się pacjentem z nietrzymaniem moczu. Pampersy dla dorosłych mają też wskaźnik wilgotności umieszczony na zewnątrz, co ułatwia opiekunowi ocenienie, czy zachodzi konieczność wymiany.

Pampersy dla dorosłych – czym kierować się przy wyborze?

Warto wybierać pampersy dla dorosłych wysokiej jakości, przetestowane dermatologicznie i z materiałów odpornych na wilgoć, a jednocześnie przepuszczających powietrze. To ważne zwłaszcza w przypadku pacjentów leżących, u których mogą powstawać podrażnienia skóry i odleżyny.  Pampersy dla dorosłych odpowiedniej jakości, miękkie, wygodne i pozwalające skórze oddychać zapewnią nie tylko wygodę, ale i komfort psychiczny, zwłaszcza gdy wyposażone są w system kontroli przykrego zapachu. Dobrym rozwiązaniem są produkty na nietrzymanie moczu TENA, zwłaszcza że możliwa jest refundacja ich zakupu na NFZ.

Kolejna istotna kwestia to rozmiar pampersów – nie powinny być one ani zbyt małe, ani zbyt obszerne. Powinny idealnie przylegać do ciała, nie powodując uciskania czy uwierania. Rozmiary pampersów to zazwyczaj S, M, L i XL – i w takich wielkościach oferuje je TENA. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć obwód bioder osoby, która będzie nosić pampersy dla dorosłych, i na tej podstawie dobrać odpowiedni rozmiar. Elastyczny pas biodrowy pomoże dopasować produkt do sylwetki, tak by optymalnie chronić przed przeciekaniem i ewentualnymi otarciami spowodowanymi przemieszczaniem się zabezpieczenia.