hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Wolumetria twarzy
Uroda

Wolumetria twarzy i jej zalety

Wraz z upływem czasu nasza twarz zmienia się. Znika też charakterystyczny dla niej początkowy owal. Taki stan rzeczy jest wypadkową kilku czynników. Jednym z widocznych efektów starzenia się jest przecież przemieszczanie się tkanki tłuszczowej z policzków ku dołowi twarzy. Na szczęście, nie musimy wcale godzić się na to, aby twarz wyglądała na starszą z powodu utraconej objętości. Jednym ze sposobów na uporanie się z tym problemem może być wolumetria twarzy – zabieg pozwalający wymodelować ją na nowo.

Wolumetria – próba definicji


Termin wolumetria, w powszechnym rozumieniu, jest nazwą zabiegu wykonywanego przede wszystkim z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Pozwala na przywrócenie twarzy właściwego owalu, uwydatnia jędrność skóry i pozwala na widoczne spłycenie zmarszczek. Wolumetria twarzy, opisywana też jako modelowanie twarzy bez skalpela, przyczynia się do tego, że twarz staje się optycznie młodsza. Skóra po zabiegu jest bardziej elastyczna, dochodzi też do wyrównania konturów. Efekty zabiegu są zresztą na tyle uniwersalne, że staje się on atrakcyjny tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Wolumetria twarzy – przebieg zabiegu


Mówiąc o wolumetrii twarzy, mamy do czynienia nie z jednym, ale z kilkoma zabiegami. Jednym z tych, które cieszą się największą popularnością jest tak zwany miękki lifting. Zwykle jest on rozwiązaniem pozwalającym na modelowanie brody, skroni, policzków oraz żuchwy, może jednak pomagać także w likwidacji opadających policzków, co jest problemem wielu osób po pięćdziesiątym roku życia. Jego zadaniem jest też troska o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycanie bruzd. Już po zabiegu twarz zwraca na siebie uwagę ze względu na zdecydowanie ładniejszy kształt. Nie można jednak nie docenić także jej nawilżenia.

Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga wcześniejszej starannej oceny proporcji twarzy. Dopiero potem można sięgnąć po miękką, tępo zakończoną igłę, aby wprowadzić do wyznaczonych wcześniej miejsc kwas hialuronowy. Miękki lifting z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zwykle zapewnia efekty utrzymujące się nawet przez dwa lata.
Mówiąc o wolumetrii twarzy warto wspomnieć też o wolumetrii tłuszczowej nazywanej też przeszczepem tkanki tłuszczowej. Zabieg wykorzystuje własny tłuszcz pacjenta, odpowiednio przygotowany wcześniej przez lekarza. Jego efekty są bardziej subtelne niż te, jakie jest w stanie zagwarantować kwas hialuronowy. Wiele osób decyduje się jednak właśnie na tę opcję zwracając uwagę na jej skuteczność i naturalność.

Materiał zewnętrzny