hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak wybrać wygodne buty na obcasie?

Buty na obcasie stanowią dla wielu osób atrybut kobiecości. Niektóre panie nie wyobrażają sobie jakiejkolwiek stylizacji bez ich udziału. Panuje jednak powszechne przekonanie, że wyżej wspomniane nie są wygodne i w konsekwencji mają negatywny wpływ na zdrowie. Jak się jednak okazuje, nie jest to do końca prawda, a wszystko zależy tak naprawdę od ich właściwego doboru. W tym artykule podpowiemy czym kierować się, aby wybrać wygodne buty na obcasie.

Po pierwsze rozmiar butów i wysokość obcasa

Chcąc kupić wygodne buty na obcasie, powinno się zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Jeżeli będzie on zbyt mały, wówczas obuwie spowoduje ucisk, co zmniejszy komfort jego noszenia oraz przyczyni się do powstania obrzęków i odcisków, a nawet otarć na stopach. Kupując buty w sklepie stacjonarnym, nie będziemy mieć większego problemu. Mierząc kilka par mamy możliwość wyboru tych, które okażą się być idealne. Trudności mogą pojawić się w momencie, kiedy w grę będą wchodziły zakupy online. W takiej sytuacji zawsze należy kierować się tabelą rozmiarów, a konkretnie długością wkładki buta. Pamiętajmy o tym, że numeracja może różnić się w zależności od producenta, w związku z czym nigdy nie zakładajmy, że w każdym przypadku będzie ona odpowiadała tej, którą nosimy na co dzień. Kolejną ważną kwestią jest wysokość obcasa. Najwygodniejsze są te, które wynoszą nie więcej niż 10 centymetrów. Buty o obcasie 12 centymetrów i więcej, raczej nie zapewnią komfortu. W związku z tym faktem, lepiej wybrać coś niższego.

Po drugie kształt noska

Najwygodniejsze buty to te o zaokrąglonym nosku. Buty w szpic najczęściej powodują dyskomfort, a dzieje się tak dlatego, ponieważ uciskają palce u stóp. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na butach w szpic, należy postawić na te, które zwężają się w miejscu, gdzie kończą się palce. Niewątpliwie zapewni to komfort ich noszenia.

Po trzecie pora kupowania butów

Może wydawać się to dziwne, ale duży wpływ na to czy buty okażą się być wygodne, czy też nie, ma pora ich kupowania. Jak się okazuje najwłaściwszą jest wieczór. Wtedy stopy są zmęczone po całym dniu, a niejednokrotnie nawet opuchnięte. W związku z tym faktem powinno się kupować obuwie właśnie wtedy, gdyż zyskamy wówczas pewność, że będziemy czuć się w nich komfortowo nawet podczas całodziennego użytkowania.

Jak sami widzimy istnieje szansa na to, aby kupić wygodne buty na obcasie. Nie mniej jednak powinno się zwracać szczególną uwagę na opisane wyżej kwestie. Dzięki temu zakupy niewątpliwie okażą się być udane.