hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Buraki i ich wartość odżywcza

Zdrowa dieta nie może się obejść bez warzyw, które dostarczają nam sporych ilości witamin i minerałów. Wśród tych produktów, które z pewnością warto włączyć do diety, miejsce bardzo ważne zajmują buraki. Co warto wiedzieć na temat wartości odżywczej tych warzyw oraz wpływu, jaki mogą one wywrzeć na ogólny stan naszego zdrowia?

Buraki i ich wartość odżywcza

Buraki są bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety, a że mają one ogromną wartość odżywczą, mogą nas skutecznie chronić przed wieloma groźnymi przypadłościami. Sok z buraków to rewelacyjny dodatek do diety dla sportowców oraz wsparcie dla tych osób, którym dokuczają problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem. Buraki chronią nas jednocześnie przed stanami zapalnymi, mogą też łagodzić te problemy, które pojawiają się jako skutek życia w stresie.

Zdrowa dieta z burakami

Zdrowa dieta, w której buraki pojawiają się regularnie, to skuteczniejsza ochrona przed wolnymi rodnikami oraz wsparcie dla układu odpornościowego. W burakach nie brak też błonnika, dzięki czemu możemy się skuteczniej chronić przed wieloma przypadłościami ze strony przewodu pokarmowego. Zawartość manganu sprawia, iż zdrowa dieta z burakami pomaga nam lepiej dbać o wątrobę, natomiast dzięki potasowi nasze serce może lepiej pracować. Mniej problemów z układem nerwowym, większa wydolność organizmu – oto kolejne korzyści, na jakie mogą liczyć osoby regularnie sięgające po buraki. A że warzywa te świetnie smakują, dieta z ich udziałem każdemu z nas poprawi humor.

szmatkalatka.pl