hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

magnez
Zdrowie

Dlaczego niedobór magnezu w organizmie jest groźny?

Organizm każdego człowieka można porównać do samochodu. To skomplikowana maszyna, która złożona jest z rozmaitych podzespołów. Samochód będzie działał prawidłowo, jeżeli zadbamy o to, aby regularnie dolewać paliwa czy wymieniać olej w silniku. Musimy także sprawdzać stan płynu hamulcowego, płynu do spryskiwaczy czy płynu w chłodnicy. Z organizmem człowieka jest podobnie, choć większość osób staranniej dba o auto niż o siebie. Każdy z nas powinien zadbać o to, aby jego organizm miał dostęp do kompletu składników odżywczych. Witaminy, minerały, białka, tłuszcze oraz węglowodany – to właśnie dzięki nim możemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Warto regularnie robić badania. Ich wyniki powiedzą nam, czy nie występują w organizmie deficyty. Istotny jest m.in. właściwy poziom witaminy B6 oraz magnezu. Jeżeli będzie ich za mało, to są dostępne preparaty z tą witaminą sprzedawane bez recepty, np. Magne B6. Można je kupić bez recepty, lecz dobrze jest skonsultować to z lekarzem.

Po czym poznać, że zaczyna brakować magnezu w organizmie?

Konkretną odpowiedź na pytanie, czy w organizmie występują deficyty składników odżywczych, czy też wszystko jest w porządku, mogą dać jedynie wyniki badań lekarskich. Takie badania warto na stałe wpisać do swojego kalendarza, nawet jeżeli z ogólnym samopoczuciem jest wszystko w porządku. Są jednak sytuacje, w których organizm daje znać, że magnezu zaczyna brakować. I wówczas warto udać się na konsultację lekarską niezależnie od tego, na kiedy zostały zaplanowane badania profilaktyczne. Niedobór magnezu może dawać różne objawy. U niektórych osób mogą występować częste skurcze czy drętwienia kończyn. Często występują również bóle głowy, zwiększa się ryzyko arytmii oraz może pojawić się nadciśnienie tętnicze. W wyrównaniu optymalnego poziomu magnezu w organizmie pomóc mogą różnego rodzaju preparaty, np. Magne B6. O wskazaniach do ich stosowania można przeczytać na ulotkach, które znajdują się wewnątrz opakowań.

Skutki niedoboru magnezu mogą być bardzo groźne dla zdrowia!

Magnez to pierwiastek, który jest gwarantem prawidłowości przebiegu wielu procesów w organizmie człowieka. Powinien być przede wszystkim dostarczany wraz z innymi składnikami odżywczymi w zróżnicowanej i optymalnie zaplanowanej codziennej diecie. Gdy w ten sposób nie uda się pokryć codziennego zapotrzebowania, wówczas rozwiązaniem pozostaje dodatkowa suplementacja, np. Magne B6. Gdy magnezu będzie za mało, mogą pojawić się problemu związane z prawidłową syntezą kwasów nukleinowych czy białek. Ponadto, mogą wystąpić zaburzenia prawidłowego ciśnienia krwi oraz może pojawić się znaczne osłabienie układu odpornościowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.