hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak szybko pozbyć się rozstępów?

Warto wiedzieć, że rozstępy są poprzecznymi pręgami, które mogą pojawić się np. na pośladkach, brzuchu, udach czy nawet piersiach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sposoby na pozbycie się wspomnianych rozstępów będą zależały od ich zaawansowanie i rozległości, a nie umiejscowienia. Jak szybko pozbyć się rozstępów?

W jaki sposób możliwe jest pozbycie się rozstępów z ud, brzucha, piersi i pośladków?

Należy mieć świadomość, że przyczyny zewnętrzne powstawania omawianych rozstępów mogą być bardzo różne. Warto jednak zaznaczyć, że bez względu na część ciała, którą „zaatakowały”, powstają przez rozrywanie się nadmiernie obciążonych włókien kolagenowych.

Zdecydowanie najbardziej popularną, a także dostępną metodą na pozbycie się niechcianych rozstępów są specjalne kremy na rozstępy. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie największą efektywnością będą charakteryzowały się produkty, które zawierają w swoim składzie kolagen.

Warto wiedzieć, że samo nakładanie wspomnianego kremu może nie być wystarczające. Zalecane jest bardzo szybkie wklepywanie, a także wcieranie omawianego preparatu w skórę. W ten sposób możliwe jest pobudzenie jej do wchłaniania aktywnych substancji.

Skuteczne metody usuwania rozstępów

Należy zdawać sobie sprawę, że ostatnim etapem powstawania omawianych rozstępów jest zabliźnianie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany proces jest przez zdecydowaną większość osób mylony z gojeniem, a także zanikaniem rozstępów.

Godny uwagi jest fakt, że rozstępy niestety nie znikają. Możliwe jest ich rozjaśnienie, wygładzenie. Warto jednak wiedzieć, że przy bardzo dokładnym przyjrzeniu się, rozstępy zawsze będą widoczne. Osobom, w przypadku których nie zadziałały kremy, z kolei poprzeczne pręgi są cieliste lub białe, rekomendowane jest skorzystanie z zabiegów kosmetycznych.

Doskonałymi przykładami mogą być mezoterapia lub dermabrazja. W przypadku większych rozstępów rekomendowane są już metody inwazyjne takie jak: laseroterapia czy peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasu glikolowego.

Domowe sposoby na rozstępy

Jednym z domowych sposobów na pozbycie się rozstępów jest uelastyczniający peeling. W pierwszej kolejności zalecane jest zadbanie o uelastycznienie skóry. Można bez żadnego problemu samodzielnie przygotować kosmetyk, którego zadaniem będzie nawilżenie skóry.

W zupełności do tego celu wystarczy miąższ aloesowy i oliwa z oliwek. W celu pozbycia się nadmiaru suchego naskórka zalecane jest zrobienie peelingu praktycznie całego ciała. Ponadto bardzo przyjemny na pewno będzie własnoręczni wykonany peeling cukrowy z oliwą oraz mlekiem.