hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Makijaż dla blondynki – praktyczny przewodnik

Makijaż to doskonały sposób, by podkreślić walory swojej urody i nieco zatuszować mankamenty. Dobrze dobrane kosmetyki i kolory potrafią zdziałać cuda! Dzięki makijażowi kobiety czują się też znacznie lepiej ze sobą i pewniejsze siebie. Już sama taka świadomość przyda się na ważnym spotkaniu w pracy, rozmowie kwalifikacyjnej, publicznym przemówieniu czy na randce. Makijaż dla blondynki – o czym powinny pamiętać złotowłose?

Twarz – podkład i puder; róż, bronzer dla blondynki

Kluczem do tego, by podkład i puder dobrze wyglądały na naszej skórze, jest dobrze dobrany kolor. Najlepiej iść na zakupy z kimś, kto doradzi lub poprosić o dobór obsługę w drogerii czy w perfumerii. Blondynki zwykle mają jasną, chłodną karnację, więc należy uważać na to, by kosmetyki nie były za ciemne i za pomarańczowe.

Blondynkom niezwykle pasuje kolor różowy. Nie każda pani lubi różowe koszulki czy sukienki, ale róż do policzków w tym kolorze to pozycja obowiązkowa dla złotowłosych! Puder brązujący powinien za to być delikatny, by podkreślić rysy twarzy. Na jasnej karnacji nie można za bardzo szaleć z bronzerem, by nie wyglądać jak karykatura samej siebie!

Szminka dla blondynek

Blondynki mają szczęście – nie tylko piękny kolor włosów, ale też pełna dowolność przy doborze szminki! Czerwona będzie kontrastowała z jasnymi włosami i sprawi, że blondynka będzie wyglądała niesamowicie seksownie i zmysłowo. Różowa będzie delikatna, subtelna i dziewczęca. Wystarczy nawet zwykły błyszczyk, by wydobyć naturalny kolor ust!

Tusz, eyeliner, cienie do oczu dla blondynek

Blondynki mają zwykle jasną cerę. Połączenie eyelinera, tuszu do rzęs i cieni do powiek sprawi, że oko będzie na pierwszym planie. Jeśli blondynka woli jednak, tego dnia, postawić na usta, może pominąć eyeliner, nałożyć delikatne, błyszczące cienie i tusz do rzęs. Podkreślając mocniej oko można za to zrezygnować ze szminki i nałożyć tylko błyszczyk. To idealny makijaż dla blondynki, podkreślający jej subtelną, delikatną urodę.

Paleta barw dla blondynek

Kupując kosmetyki warto trzymać się palety barw pasującej do naszej urody. Na takiej palecie dla blondynek z pewnością znajdzie się kolor różowy! Poza tym, złotowłosym paniom pasować będą kolory ziemi (brąz, beże) czy czerwony (głównie na ustach lub, w ramach eksperymentu, można też spróbować na powiekach).

Najważniejsze jest jednak to, by podobać się sobie! Makijaż to świetny sposób na dobrą zabawę i eksperymenty z kolorami i formami. Można oczywiście korzystać ze wskazówek, ale najważniejsze jest to, by próbować – i dobrze się przy tym bawić!