hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Stomatologia estetyczna
Lifestyle

Stomatologia estetyczna – sprawdzony sposób na piękniejsze zęby!

Równe i białe zęby są marzeniem wielu. Jak je spełnić? Warto odwiedzić dobrą klinikę stomatologiczną specjalizującą się w stomatologii estetycznej!

Ze stomatologii estetycznej można skorzystać w prywatnych gabinetach i klinikach, ponieważ zabiegi w jej ramach nie podlegają refundacji przez NFZ. Kompleksowe usługi w tym zakresie oferuje między innymi klinika stomatologiczna w Warszawie odent.pl. Sprawdź, czym dokładnie jest stomatologia estetyczna, jakie ma ona zastosowanie i dla kogo jest ona wskazana!

Czym jest stomatologia estetyczna?

Zwykle stomatologia kojarzona jest z leczeniem, natomiast również może odnosić się do estetyki zębów. W tym przypadku dziedzina stomatologii skupiona na wyglądzie uśmiechu określana jest jako stomatologia estetyczna.

Dzięki stomatologii estetycznej pacjenci, których zęby są nierówne, przebarwione, mogą zadbać o ich atrakcyjny wygląd. W tym celu stosuje się różne procedury, które mogą dać również natychmiastowe rezultaty.

Obecnie takie zabiegi są bardzo popularne i można skorzystać z nich w wielu miejscach, na przykład jak klinika stomatologiczna w Warszawie odent.pl, która przygotowała dla swoich pacjentów pełną paletę procedur skupionych na wyglądzie uśmiechu.

Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Do kategorii stomatologii estetycznej zaliczane są zróżnicowane zabiegi. Wśród nich najczęściej prowadzone są:

Wybielanie zębów

Zabieg służy do usunięcia przebarwień widocznych na zębach oraz do wybielenia szkliwa zębowego, by nadać mu estetyczny wygląd. Wybielanie prowadzone w gabinetach cechuje się znacznie lepszą skutecznością niż to domowe. Najczęściej stosowane są procedury jak wybielanie nakładkowe za pomocą dopasowanych do zębów nakładek, wybielanie laserowe i wybielanie lampą.

Licówki – porcelanowe i kompozytowe

Licówkami nazywa się rodzaj protez stałych, które przeznaczone są do umieszczenia na przedniej powierzchni zębów. Są one używane głównie w celach estetycznych, na przykład po to, aby zmienić kształt i kolor zębów, a także uzupełnić drobne uszkodzenia jak pęknięcia, rysy. Licówki są także powszechnie używane w celu likwidacji diastemy.

Licówki są dzielone na porcelanowe – trwalsze, ale również droższe, a także kompozytowe, które wykonuje się z materiału, który służy także do plombowania zębów.

Higienizacja zębów

To procedura używana nie tylko w celu estetycznym, ale też zdrowotnym, ponieważ jej celem jest usunięcie kamienia na zębach oraz osadów nazębnych. Polega na wykonaniu skalingu oraz piaskowania. Jej przeprowadzenie zaleca się przed wykonaniem innych zabiegów zaliczanych do stomatologii estetycznej.

Powyższe zabiegi oferuje również klinika stomatologiczna w Warszawie odent.pl – dokładne informacje na ich temat można uzyskać na jej stronie internetowej.

Gdy zatem zęby nie wyglądają estetycznie, wykorzystanie zabiegów wchodzących w skład stomatologii estetycznej stanowi bardzo dobry wybór. Dzięki nim można nawet natychmiast uzyskać atrakcyjny wygląd zębów, które są przebarwione, nierówne, by cieszyć się z promiennego uśmiechu.