hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Porady

Jakie są zalety noszenia rashguarda przez mężczyzn?

Chodząc na siłownię bądź na treningi sztuk walki, zawsze można zauważyć osoby, które ćwiczą w rashguardzie. Są to koszulki, które stosunkowo od niedawno można zauważyć w sklepach. Trzeba jednak powiedzieć, że jest to świetna alternatywa, a nawet lepsze rozwiązanie jest dla zwykłych koszulek. Nie będziemy ukrywać, że zakup dobrego rashguarda trochę kosztuje, natomiast ma on wiele zalet. Aby dowiedzieć się więcej o jego zaletach, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

Rashguard wspiera rozwój zawodników

Chcąc trenować w sposób intensywny, na pewno nie warto kupować i ćwiczyć w zwykłych koszulkach bawełnianych czy termoaktywnych koszulkach, które akurat w tym przypadku się nie sprawdzą. Rashguardy są przeznaczone dla osób, które podejmują intensywny wysiłek i kochają się zmęczyć. Dlatego świetnie pasują dla osób trenujących sztuki walki. Właśnie poprzez przystosowanie do ciała, żeby nie powiedzieć przyklejenie jest ona idealną koszulką do takiej aktywności.

Istotną zaletą rashguardów jest to, że poprzez przyklejenie do ciała wykazują one właściwości kompresyjne i podnoszą jakość treningu. W takiej sytuacji, gdy trenujemy ciężko chcemy robić wszystko, żeby każda minuta była wykorzystywana jak najlepiej, więc ćwicząc sztuki walki nie wykazuje on żadnych otarć po kontakcie z ciałem. Rashguard męski sprawia, że bardzo łatwo jest przechodzić z płaszczyzny stojącej do leżącej i wykonywanie różnego rodzaju akrobacji, dlatego tak chętnie jest on zakładany na treningi MMA. Nie można zapomnieć, że sprawia, iż ciało bardzo szybko się nagrzewa, ale też i utrzymuje temperaturę mięśni.

Na co zwracać uwagę przy zakupie rashguarda?

W ostatnich latach rashguardy znacznie zyskały na popularności. Okazało się, że są to koszulki, które w znacznym stopniu przebijają te, które znamy z przeszłości. Ważne jest to, że ich konstrukcja wykorzystuje takie szwy, które są przyjemne w dotyku oraz nie ograniczają swobody ruchów zawodnika. Dzięki niej łatwiej jest utrzymać pozycje, a nie można też nie wspomnieć, że noszenie rashguarda idealnie eksponuje wysportowane ciało. Przyległa koszulka do ciała sprawia, że wygląda się bardziej męsko, chociaż kwestie estetyczny są drugorzędne. Decydując się na jego zakup należy zwrócić uwagę, aby szwy były płaskie oraz wzmocnione.

Na zakup rashguarda należy również patrzeć pod kątem marki. Chcąc zbytnio zaoszczędzić i decydując się na byle jaki produkt, możemy być rozczarowani, że zapłaciliśmy daną kwotę za koszulkę, a szybko się rozpadła. Zdecydowanie lepszą opcją jest dołożenie „kilku złotych”, by mieć na sobie produkt wartościowej firmy, która wyposaża profesjonalistów oraz kluby sportowe. Bardzo ważne jest to, aby rashguard był odpowiednio dopasowany do sylwetki i tym samym nie zawijał się materiał. Zdarzają się sytuacje, w których to osoby ćwiczące kupują mniejsze koszulki, by bardziej wyeksponować swoje ciało. Jest to oszukiwanie się, natomiast wpływa on na ukrwienie mięśni i dzięki temu można zwiększyć swój wysiłek, a w sportach walki czy crossficie jest to niesamowicie istotne.