hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?
Lifestyle

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu większości z nas, dlatego zależy nam na tym, aby ten dzień był wyjątkowy, tak samo jak pierścionek zaręczynowy, który będzie nosić wybranka. Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Czym się kierować podczas takich zakupów?

Po pierwsze: określ swój budżet

Przed udaniem się do salonu jubilerskiego, warto dokładnie określić swój budżet. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że cena pierścionka wcale nie jest najważniejsza i nie ma konieczności wydawania równowartości swoich 4 wypłat. Ważne jest natomiast to, aby wybrany pierścionek zaręczynowy był utrzymany w odpowiednim stylu, który przypadnie do gustu wybrance serca.

Najlepiej sugerować się biżuterią, jaką dziewczyna zazwyczaj nosi na co dzień, wówczas jest mniejsza szansa na popełnienie gafy. Na rynku można znaleźć teraz ogromny wybór różnego rodzaju pierścionków zarówno w stylu klasycznym, minimalistycznym, retro, barkowym i nie tylko. Dzięki temu niezależnie od tego, jak bardzo wysublimowany gust ma partnerka, na pewno będzie można znaleźć odpowiedni model pierścionka.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe

Po drugie: wzór i kamień pierścionka

Po określeniu budżet przychodzi czas na określenie wzoru oraz kamienia pierścionka. Wśród klasycznych propozycji można znaleźć na przykład pierścionek z jednym kamieniem oprawionym w cztery lub sześć łapek. Ten model jest wybierany zdecydowanie najczęściej, gdyż jest ponadczasowy. Jest też dużo modeli utrzymanych w stylu nowoczesnym, na przykład w ciekawych kształcie, rozmiarze lub wzorze. Można zdecydować się też na pierścionek w stylu obrączki z wieloma osadzonymi w niej kamieniami.

Dużą popularnością obecnie cieszą się również pierścionki w stylu retro w kształcie rozety lub art deco. Jeżeli chodzi o kamień, to dobrym rozwiązaniem będzie diament, który jest odporny na zarysowania oraz matowienie. Pierścionek zaręczynowy z takim kamieniem będzie więc trwały i estetyczny, niezależnie od tego, jak mocno będzie eksploatowany.

Oczywiście diament wcale nie musi być biały, bo równie dobrze można wybrać taki w bardziej szalonym kolorze, na przykład różowym, czarnym, zielonym, czy żółtym. Wybierając diament, należy wziąć pod uwagę paramenty jakościowe, taki pierścionek powinien być zaopatrzony w odpowiedni certyfikat.

Po trzecie: rodzaj kruszcu

Nie można zapominać także o tak ważnej kwestii, jak rodzaj kruszcu. Nie każda kobieta lubi bowiem nosić żółte złoto, w tym wypadku lepszym wyborem będzie pierścionek z białego złota, platyny lub palladu. Pierścionek musi być ściśle dopasowany do gustu przyszłej żony, dlatego tak ważne jest to, aby wcześniej zrobić rozeznanie, jaką biżuterię najchętniej nosi partnerka.