hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Jak należy pielęgnować przedłużone włosy.

Piękne, gęste i długie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie wszystkie panie mogą się takimi włosami pochwalić, dlatego coraz częściej udają się do salonu fryzjerskiego, aby przedłużyć i zagęścić swoje włosy.

Na czym polega przedłużanie włosów.
Taka usługa fryzjerska polecana jest osobą, które chcą przede wszystkim przedłużyć krótkie włosy, ale również i je zagęścić. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z cienkimi i łamliwymi włosami. Jest kilka metod wykonywania tego zabiegu a pierwszą z nich jest metoda kreatywnego przedłużania włosów, która polega na ich zgrzewaniu pasmami w temperaturze ok.170 stopni C. Fryzjer zgrzewa pasma naturalnych włosów wraz ze sztucznymi przy pomocy keratyny. Podczas tego zabiegu włosy nie niszczą się a nawet zachowują lepszy wygląd i zdrowie. Efekt w przypadku tej metody utrzymuje się na włosach kilka miesięcy i jest on najczęściej wybieraną opcją przez klientki. Tańszym sposobem na przedłużenie włosów jest tak zwana metoda kanapkowa. Ten rodzaj przedłużania włosów polega na doczepianiu do pasm sztucznych włosów przy pomocy sylikonowej taśmy. Włosy przedłużone w ten sposób utrzymują się tylko do 4 tygodni a po tym czasie należy wymienić je na nowe. Wadą tego typu zabiegu jest możliwość nienaturalnego wyglądu włosów oraz wystawania silikonowej taśmy, zwłaszcza, gdy robione są przez nieprofesjonalnego fryzjera. Kolejna metoda jest zwana clip-in, polega na doczepianiu sztucznych pasm przy pomocy klipsa. Niestety klipsy bardzo obciążają włosy oraz mogą być widoczne a sam efekt wygląda bardzo sztucznie. Przedłużyć włosy można jeszcze ultradźwiękami, fryzura po tej metodzie wygląda naturalnie i nie niszczy włosów. Przedłużanie włosów tą metodą polega na zgrzewaniu ich ze sobą wykorzystując ultradźwięki. Sposób ten jest kosztowny jednak efekt utrzymuje się nawet do pół roku.

Jak dbać o przedłużone włosy.
Przedłużone włosy należy dokładnie czesać przy pomocy specjalnej szczotki zaczynając od końcówek, by pasma nie plątały się. Po umyciu głowy trzeba delikatnie je wycierać, aby nie doprowadzić do uszkodzeń. Suszenie doczepionych włosów powinno odbywać się z odległości ok.25 cm i być przeprowadzone chłodnym powietrzem. Najlepiej jest jednak,. gdy lekko je podsuszymy i zostawimy do wyschnięcia. Na noc polecane jest związanie włosów, żeby uniknąć ich szarpania lub przygniecenia podczas snu. sztuczne włosy należy również w odpowiedni sposób odżywiać i nawilżać omijając miejsca ich łączenia. Warto jest zainwestować w dobre naturalne olejki oraz preparaty do nabłyszczania.

Sztuczne doczepiane włosy wymagają poświęcenia czasu i odpowiedniej pielęgnacji, dlatego osoby które nie mają czasu o nie zadbać nie powinny korzystać z tego typu usług fryzjerskich.