wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Żel do prania

Dawniej pranie ubrań było prostą i nieskomplikowaną czynnością. Teraz problemem może być nie tylko wybór odpowiedniej pralki. Te wszystkie bajery, masa przycisków, dodatkowych funkcji itp., ale także wybór środka piorącego. Dziś mamy do wyboru w wielu drogeriach: proszki do prania, płyny i żele do prania. A także kapsułki i wiele innych specyfików.

Naturalny żel do prania

Alergicy muszą bardzo ostrożnie stosować środki do prania, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej. By uniknąć takich objawów jak: skóra zaczerwieniona, przesuszona i podrażniona należy używać odpowiednich środków piorących. Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się żele do prania. Na rynku jest wiele takich produktów począwszy od rodzimego, hipoalergicznego Białego Jelenia poprzez ekologiczny płyn Ecozone.

Dobrym środkiem piorącym są płyny oraz żele do prania. Będą one zdecydowanie lepsze do krótkich programów pralek automatycznych  niż proszek. Jeśli chodzi o wybór płynu lub żelu to jest on naprawdę spory. W wielu drogeriach wyróżniamy nie tylko płyny do białego, kolorów lub uniwersalne. A także do tkanin ciemnych, do wełny, tkanin delikatnych i pozostałych. Niektóre płyny i żele do prania posiadają także właściwości płynu do płukania.

Wybierając odpowiedni żel, warto zwrócić uwagę na jego skład. Taki płyn nie powinien zawierać fosforanów, enzymów, substancji ropopochodnych czy GMO. Jeśli zależy nam, by płyn, którego używamy był też ekologicznie bezpieczny. To należy sprawdzić, czy ma on jakiś certyfikat potwierdzający jego obojętność na środowisko.

Najlepszy produkt dla fanów świadomej i naturalnej pielęgnacji to żel do prania Biały Jeleń. Ekologiczny żel do prania jest łagodny, lecz skuteczny. Pranie jest bardzo miękkie, idealnie czyste i pachnie świeżością. Niska temperatura prania zapewnia bezpieczeństwo tkanin wrażliwych na wyższe temperatury przy zachowaniu pełnej skuteczności prania.

Płyn do prania jest z reguły bardziej delikatny  niż proszki. Ten środek piorący będzie dokładniej wypłukiwał się z tkanin. Nie pozostawiając na ich powierzchni żadnych smug i nalotów. Z tego względu, że są dosyć delikatne. I mogą natomiast nie poradzić sobie z uporczywymi plamami czy innymi mocnymi zabrudzeniami.

Podobne do płynów są żele, które mają wszystkie zalety, co płyn tyle, że są gęstsze. Żele do prania to swoiste połączenie proszku i płynu do prania. Skuteczne jak proszek, a delikatne, niczym płyn. Żeby wzmocnić efekt, przed praniem warto nanieść odrobinę żelu na plamę. Dzięki temu, że żele są skoncentrowane. To zazwyczaj wystarczają na dłużej, niż płyny, chociaż nie jest to zasadą. To zależy od składu danego żelu.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl