wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Proszek do prania

Z praniem jest tak, że już nikt nie wyobraża go sobie bez pralek automatycznych. W tej kwestii panuje duża zgodność. Niestety, ale pralka sama nie wybierze dobrego proszku do prania lub płynu do płukania. To my jesteśmy skazani na wybór detergentów. Proszki do prania mają za zadanie nie tylko wyczyścić nasze ubrania. A także odpowiednio zadbać o ich stan i miękkość i zapach.

W naszym sklepie wybór proszków do prania jest ogromny. Znajdziemy tu przede wszystkim proszki do ubrań białych i kolorowych, proszek uniwersalny. A nawet proszek do skóry wrażliwej, jak i proszek do prania ubranek niemowlęcych.

Jaki proszek do prania?

Proszki do prania są bardzo często używane w gospodarstwach domowych. Służą do usuwania w sposób delikatny plam i zabrudzeń z naszych ubrań. Produkty tego typu powinny zawierać związki odpowiedzialne za usuwanie plam z ubrań. Proszek do prania jest skomplikowaną mieszaniną wielu substancji.  Składniki te wzajemnie współdziałając  mają wpływ na końcowy efekt prania. Na efekt ten składa się także działanie mechaniczne. Ruch bielizny w pralce, tarcie przy praniu ręcznym, temperatura i czas działania tych czynników. A także fizyczne i chemiczne działanie składników środka piorącego. A więc dobór odpowiedniego proszku do prania odgrywa bardzo ważną rolę.

Dobrej jakości proszek do prania powinien odpowiednio chronić ubrania. A także podczas prania nie zapychał pralki pozostałościami. Dzięki temu nasza pralka będzie przez długi czas nam dobrze służyła i nie potrzebowała ingerencji majstra.

Skład proszku do prania:

  • Substancje powierzchniowo czynne

To najważniejszy składnik w proszku. Ułatwia zwilżenie tkaniny i obecnego na niej brudu, często nierozpuszczalnego w wodzie. Dzięki tym substancjom brud zostaje rozbity na drobne cząsteczki i usunięty z włókien;

  • Enzymy

Usuwają plamy, wybielają, wzmacniają kolory i przyspieszają proces czyszczenia.

  • Środki powierzchniowo-czynne

Polikarboksylaty ułatwiają zwilżanie tkanin, wytwarzają pianę. A także rozpuszczają cząsteczki brudu i nie pozwalają ponownie osiąść im na odzieży.

  • Substancje zapachowe

Nadają detergentom ładny zapach. Warto pamiętać, że to one najczęściej wywołują alergie. Trudne do rozróżnienia, bo nie podaje się ich szczegółowych nazw.

  • Wypełniacze aktywne

Soda, krzemiany alkaliczne, cytryniany, fosforany. Te substancje zmiękczają twardą wodę i usuwają z niej jony wapnia i magnezu. W miękkiej wodzie detergenty skuteczniej działają. Niektóre wypełniacze zabezpieczają też wewnętrzne elementy metalowe pralek przez korozją.

  • Konserwanty

Chronią środki przed bakteriami i mikroorganizmami, które mogłyby się dostać do preparatu i zanieczyścić go. Mogą powodować alergie.

Wielu ludzi ze skłonnościami do alergii nie może stosować proszków z konserwantami. Dlatego najlepszymi dla nich środkami będą preparaty sensitive, atestowanych proszków dla niemowląt albo płatki mydlane. Osoby z alergią mogą również sięgnąć po tzw. proszki  ekologiczne. Proszki te oparte na mydłach roślinnych i związkach powierzchniowo czynnych. A także uzyskiwanych z oleju kokosowego, skrobi roślinnej i wielocukrów.

Ekologiczny proszek do prania

Proszki do prania ręcznego, w pralkach automatycznych i półautomatycznych stanowią produkty o bardzo dobrych właściwościach piorących. Dzięki czemu doskonale sprawdzają się do prania tkanin białych i kolorowych.

Naturalne i ekologiczne proszki do prania, to produkt dedykowany  osobom, które mają wrażliwą skórę. Jest to produkt hipoalergiczny, tak więc nie uczula skóry dziecka i dorosłego. Warto zastosować przede wszystkim Bio-D Ekologiczny Proszek do Prania. Uniwersalny proszek idealnie nadaje się do prania pieluszek, ręczników czy ubranek dziecięcych. Jest to środek piorący idealnie dopasowany dla alergików.

Czytaj więcej
Opcje przeglądania
Cena
  • od: 0 do: 150
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl