wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Pochłaniacz wilgoci do szafy

Zbyt duża wilgotność powietrza w domu nie sprzyja mieszkańcom. Może negatywnie odbijać się na ich zdrowiu oraz powodować znaczny dyskomfort. Wilgoć wpływa negatywnie także na urządzenia oraz wyposażenie domu. Zawilgocone ściany, meble i posadzki łatwo stają się siedliskiem bakterii, pleśni i grzybów, dlatego warto robić wszystko, aby poziom wilgotności jakoś obniżyć.

Pomocne w tej walce okażą się specjalne urządzenia zwane pochłaniaczami. Na rynku występują one w wielu odmianach, które różnią się między sobą nie tylko sposobem wykonania, ale również pod względem najważniejszych parametrów technicznych, wpływających na ich sposób funkcjonowania.

Przede wszystkim wyróżniamy

  • Pochłaniacze wilgoci w tabletkach – zazwyczaj posiadają wygodne opakowanie zewnętrzne, do którego wkłada się tabletkę pochłaniającą wilgoć. Tabletka składa się z substancji pochłaniającej wilgoć (na przykład kryształów soli);
  • Pochłaniacze wilgoci granulat – bardzo proste i tanie pochłaniacze. Bywają stosowane powszechnie w przemyśle;
  • Pochłaniacze wilgoci elektryczne – bardziej zaawansowane i niezwykle skuteczne rozwiązania. Pochłaniacze elektryczne mogą działać automatycznie – analizują poziom wilgotności powietrza i pochłaniają tylko tyle wilgoci, by nadmiernie nie przesuszyć powietrza.

Pochłaniacz do domu

Pochłaniacz wilgoci jest wykorzystywany w domach, w których powietrze jest zbyt wilgotne. To wbrew pozom częsty problem, który jest wywoływany przez wiele czynników. Przyczyny powstawania wilgoci w domu to m.in.: zbyt szczelne okna, źle zrobiona hydroizolacja. A także zalanie, które niekoniecznie musi być wywołane powodzią.

Pochłaniacz wilgoci powinniśmy nabyć wtedy, gdy w naszym mieszkaniu, samochodzie, łazience czy szafie panuje zbyt wysokie stężenie wody w powietrzu. Pochłaniacz wilgoci do domu – może mieć postać zwyczajnej saszetki, którą umieszcza się w szafie lub komodzie. A także może być także zaawansowanym urządzeniem do osuszania wnętrza.

W naszym sklepie również znajdziesz pochłaniacz wilgoci z granulatem. Pochłaniacze wilgoci z granulatem są często stosowane do osuszania powietrza w szafach. Łatwo możecie je poznać ze względu na ich charakterystyczny wygląd. Taki pochłaniacz wilgoci to nic innego, jak niewielkie woreczki przymocowane do wieszaka. Pochłaniacz wilgoci do szafy może wisieć po prostu obok innych ubrań, bo w żaden sposób ich nie uszkodzi.

Pochłaniacz powietrza to ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie, które pomaga chronić ubrania przed uszkodzeniem spowodowanym wilgocią. Skutecznie walczy z pleśnią i nieprzyjemnymi zapachami bez użycia energii elektrycznej, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów zużycia energii. A jego sposób użycia jest banalnie prosty:

  1. Umieść materiałowy woreczek z proszkiem w górnej części osuszacza;
  2. Zawieś go w szafie;
  3. Gdy dolna część woreczka będzie pełna wody, otwórz go i wylej płyn;
  4. Zamknij i użyj ponownie;
  5. Wymień woreczek z proszkiem po 3 miesiącach.
Czytaj więcej
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od: 0 do: 150
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl