wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Płyn do mycia podłóg

Podłogi to element budynku szczególnie narażony na niszczące działanie czasu i zużywanie. Każdy krok, każde przestawienie mebla z miejsca na miejsce to obciążenie dla twojej podłogi. Również kurz i brud najczęściej zbierają się właśnie tam. Wciskając się w każdą szczelinę i fugę, sprawiają, że podłoga nie wygląda tak pięknie, jak powinna.

Niezależnie od tego, jaką powierzchnię naszego domu czy mieszkania sprzątamy, pamiętajmy, żeby stosować właściwe środki. Jeśli decydujemy się na detergenty, stosujmy je zgodnie z zaleceniami zapisanymi na opakowaniach. Tak, aby roztwory nie były ani zbyt mocne, ani zbyt rozwodnione. Stosowanie ich „na oko” może przynieść więcej szkody niż pożytku.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór płynów do podłóg, czyli produktów do mycia wszystkich powierzchni. A także znajdziesz środki do mycia specjalistycznego i nabłyszczania. Każdy płyn do podłóg o charakterze uniwersalnym dedykowany jest wszystkim powierzchniom twardym.

Płyn do podłóg

Podłogi w każdym domu mogą być piękne. Wystarczy, że zadbasz o nie odpowiednio. W zależności od tego, czy zabieramy się za czyszczenie kafli, paneli lub podłogi drewnianej. To należy dobrze znać podstawowe zasady pielęgnacji.

W przypadku parkietu warto dbać o to, aby na podłodze nie było piasku. Ponieważ drobinki rysują powierzchnię. Można, więc odkurzać podłogę lub też można ścierać podłogę wilgotną szmatką. Pamiętajmy nigdy nie wycierajmy podłogi na mokro z tego względu, że zbyt duża wilgoć mogłaby uszkodzić powierzchnię. A także mogłoby to doprowadzić do napęcznienia czy deformacji parkietu albo paneli. Z kolei w przypadku kafelków nie trzeba oszczędzać wody. Ich czyszczenie wymaga jednak nieco więcej pracy. Ponieważ podłogę po zmyciu powinno się wytrzeć do sucha.

W przypadku trudniejszych do usunięcia zabrudzeń to z pomocą przychodzą odpowiednie środki czystości. W naszym sklepie dostępne są środki do mycia  podłogi takie jak:

  • Barwa Perfect House Żel do czyszczenia powierzchni gładkich płytek gresu PCV;
  • Bio-D Ekologiczny płyn do podłóg z mydłem z olejku lnianego;
  • EcoClean Płyn Uniwersalny do mycia różnych powierzchni, Lawendowy.

Pielęgnacja paneli laminowanych to przede wszystkim dbałość o to, aby je regularnie zmywać. A także pokrywać środkami antystatycznymi, które ograniczają osadzanie się kurzu. Tu również nie poleca się używać drapiących materiałów czy gąbek, aby nie uszkodzić powierzchni. Podobnie jak w przypadku podłogi drewnianej, zmywajmy panele wilgotną szmatką z użyciem odpowiedniego środka do czyszczenia. Nie używajmy proszków czy żrących detergentów, aby nie uszkodzić podłogi.

Najprostsze w zachowaniu czystości są płytki ceramiczne. Wystarczy przemyć je wodą z płynem, aby cieszyć się czystością. Nie mamy tu niebezpieczeństwa zdarcia czy zarysowania powierzchni płytek. Jedyną trudnością może być czyszczenie fug, zwłaszcza, jeśli są jasne.

Czytaj więcej
Opcje przeglądania
Cena
  • od: 0 do: 150
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl