wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Patyczki do uszu

Pielęgnacja uszu niemowlaka jest bardzo ważnym elementem higieny dziecka. To również ważne zadanie dla rodziców. Nieprawidłowości w ich pielęgnacji mogą mieć poważne konsekwencje.  Nie tylko dla zdrowia maluszka, a także dla jego rozwoju. Zbyt duże nagromadzenie się woskowiny może spowodować zatkanie ucha. Przez co malec będzie gorzej słyszał.

Czyszczenie uszu i niewielkich przestrzeni w ciele dziecka może jednak stanowić problem. Dlatego dobrze mieć pod ręką patyczki higieniczne dla dzieci. Patyczki przede wszystkim pomogą domyć nawet te ciężko dostępne miejsca na ciele.

Jak czyścić uszy?

Uszy dziecka są niezwykle delikatne dlatego do ich czyszczenia należy używać patyczków do uszu. Oraz bawełnianych płatków kosmetycznych i ciepłej wody. Uszy dziecka to jednak miejsca na ciele, które potrzebują mycia tak samo, ja reszta ciała. Powinno się je czyścić 2 – 3 razy w tygodniu. Ponieważ zbyt częste mycie uszu może doprowadzić od wysuszania się naskórka.

By wyczyścić uszy malucha, można wykorzystać patyczki do uszu lub specjalne preparaty, które usuwają woskowinę. Żeby bezpiecznie zadbać o uszy dziecka, należy odpowiednio je ułożyć – najlepiej na boku. Tak, aby mieć lepszy dostęp do ucha. Trzeba być również ostrożnym, by nie naruszyć błony bębenkowej dziecka. Dlatego dobrze, jeśli uszy czyści się, gdy dziecko jest spokojne.

Należy usuwać tylko tę woskowinę, która wypłynęła z uszu samoczynnie. Powinno się zebrać ją lekko zwilżonym patyczkiem. Uważając na to, by nie wepchnąć woskowiny do wnętrza ucha. Ponieważ może to doprowadzić do powstania tzw. korka woskowinowego, który sprawia, że dzieci gorzej słyszą i może prowadzić do infekcji.

Małżowinę uszną można czyścić lekko zwilżonym patyczkiem bądź wacikiem. Nie należy obawiać się, że do ucha dziecka dostanie się woda. Jeśli błona bębenkowa jest w całości to zatrzyma wilgoć. A woda wypłynie z uszu samodzielnie w ciągu kilkunastu minut.

Patyczki do uszu dla niemowlaka

Patyczki higieniczne dla niemowląt to akcesoria, które ułatwiają czyszczenie dziecięcych uszu. Jednak można je równie skutecznie wykorzystywać do czyszczenia innych trudnodostępnych miejsc na ciele dziecka. Patyczki pomocne są przy pielęgnacji pępka dziecka, zanim się zagoi. A także w punktowym osuszaniu i dezynfekcji skóry dziecka (zewnętrzna małżowina uszna, potówki).

W sklepie hipoalergiczny24 znajdziemy również patyczki do uszu firmy SIMPLY GENTLE. Są to bezpieczne patyczki do uszu dla dzieci. Patyczki niemowlęce różnią się od zwykłych patyczków kształtem. Posiadają ograniczniki – ich końcówka jest wąska, zaś reszta gruba. Dzięki czemu ułatwiają czyszczenie uszu i zapewniają większe bezpieczeństwo. Grubsza część zapobiega wetknięciu patyczka do wnętrza ucha niemowlaka, gdyby poruszył się podczas procesu. Zaprojektowane z myślą o bezpiecznym dbaniu o uszy niemowlaków. Doskonale sprawdzają się podczas ich czyszczenia i pomagają skutecznie pozbyć się woskowiny usznej.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl