wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Krem dla mężczyzn

Każda z nas wie, że w lecie korzystanie z kremów z filtrem jest koniecznością. Jednak od teorii do praktyki jest długa droga. Wiele osób a w tym mężczyzn rzadko sięga po kosmetyki chroniące przed słońcem. Niestety, tego typu zaniedbania mogą mieć poważne skutki dla organizmu. Bez właściwej ochrony przeciwsłonecznej człowiek jest bardziej narażony na poparzenia słoneczne, zmarszczki oraz raka skóry. Właściwe stosowanie kremów z filtrem pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych problemów.

Wyróżniamy kremy z filtrem UV:

  • Promienie UVA głęboko wnikają w skórę powodując przedwczesne starzenie się skóry, zmarszczki, i potencjalnego raka skóry;
  • Promienie UVB są przyczyną oparzeń spowodowanych promieniami słonecznymi. One również mogą prowadzić do raka skóry;
  • SPF (określenie wysokości filtra przeciwsłonecznego) im większy współczynnik, tym więcej promieni słonecznych zostaje zablokowanych.

Męski krem

Wiele osób używa kremów z filtrem tylko wtedy, gdy zamierzają się opalać. Natomiast krem z filtrem jest podstawowym kosmetykiem chroniącym przed słońcem. I warto zabezpieczać skórę przez cały rok. Wielu mężczyzn nie wie, że poparzenia są spowodowane działaniem promieniowania UVB. A zmarszczki – promieniowaniem UVA, które działa w głębi skóry. Obydwa rodzaje promieniowania przyczyniają się do wystąpienia raka skóry. Warto chronić skórę przed działaniem UVB i UVA nie tylko podczas kąpieli słonecznych. A także w drodze do pracy lub podczas uprawiania sportu.

Warto wyrobić w sobie nawyk stosowania filtrów codziennie, bo taka ochrona zapobiega powstawaniu przebarwień i zmarszczek. Powoduje też, że skóra dłużej zachowuje swoją gęstość i elastyczność. Produkty z filtrami to numer jeden w zachowaniu młodego wyglądu.

Kosmetyki ochronne z filtrami dla mężczyzn powinny posiadać bardzo przyjazny skład. Tak, aby skutecznie ochraniały skórę. A także były dostosowane do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i AZS.

Jeszcze kilka lat temu kosmetyki przeciwsłoneczne z dobrym składem były bardzo trudno dostępne. Dziś możemy je kupić w sklepach hipoalergiczy24  z kosmetykami ekologicznymi lub w niektórych drogeriach.

Poniżej przedstawiam kilka kosmetyków:

  • Alphanova Sun Bio krem przeciwsłoneczny, SPF 50.

Krem z filtrem najlepiej nałożyć około 30 minut przed wyjściem na słońce. Faktor powinien być dobrany do stopnia nasłonecznienia. Kosmetykiem należy dokładnie posmarować wszystkie miejsca wystawiane na słońce.

Warto również by panowie pamiętali, że przed wyjściem na stok twarz trzeba nakremować. Należy, więc zatem użyć kremu z dużym filtrem. W górach promieniowanie UV jest bardzo niebezpieczne — czyste powietrze łatwo przepuszcza ultrafiolet. Największe promieniowanie jest w dolinach i kotlinach. Gdzie słońce odbija się od otaczających stoków i ścian skalnych. Nie ignoruj tego. Wybieraj krem z filtrem. Im wyższy, tym lepiej. Minimum to SPF 15-20.

Czytaj więcej
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od: 0 do: 150
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl