wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Kapsułki do prania

Każda pani domu ceni sobie wygodę w wykonywaniu codziennych czynności. Kwestia ta tyczy się także prania, a raczej środka piorącego. Najpopularniejszym z nich jest proszek oraz płyn do prania. Jednak w ostatnim czasie hitem stały się kapsułki do prania.

Jak używać kapsułki do prania?

Aktualna dostępność gotowych detergentów jest tak ogromna, że nietrudno o zawrót głowy. Możemy wybierać je kierując się ceną, marką, a także konsystencją. Proszek znają wszyscy i wiedzą, że trzeba wsypać go po podajnika znajdującego się w pralce. A czym jest kapsułka piorąca? To żel zamknięty w folii, która rozpuszcza się już w nawet nieznacznie podgrzanej wodzie. Kapsułki działają w zakresie temperatur od 30 st. C, do aż 90 st. C.

Kapsułki piorące są przede wszystkim bardzo wygodne w zastosowaniu. I to właśnie głównie, dlatego tak bardzo wzrasta ich popularność. Z reguły jest tak, że jeśli ktoś, choć raz wypróbuje kapsułkę, raczej nie wraca już do proszku. Kapsułkę wystarczy umieścić na dnie bębna pralki, włożyć brudną bieliznę i nastawić wybrany cykl prania. Po jego zakończeniu ubrania są czyste i mają świeży zapach.

W wielu drogeriach z artykułami piorącymi mamy do wyboru kapsułki do bieli. A także kapsułki do  prania rzeczy kolorowych. Są też kapsułki z dodatkiem odplamiacza oraz z płynem zmiękczającym. Ten ostatni zawierają prawie wszystkie innowacyjne produkty piorące. Co oznacza, że przy ich stosowaniu nie ma konieczności kupowania dodatkowo preparatów do płukania.

Zalety kapsułek

Wygodniejsze w użyciu niż proszek (nie trzeba odmierzać ilości detergentu, bo 1 kapsułka = 1 pranie);

  • Lżejsze niż duże opakowanie proszku, co nie pozostaje bez znaczenia wobec konieczności przyniesienia jednego i drugiego produktu ze sklepu;
  • Łatwiejsze w przechowywaniu (nie wilgotnieją, nie zbrylają się i mają szczelne oraz estetyczne opakowanie);
  • Wydajniejsze niż niektóre proszki (1 nieduża kapsułka doskonale radzi sobie ze standardowym 5 kg wsadem prania);
  • Bardziej  ekonomiczne, jeśli odliczymy koszt zakupu płynu do płukania i wybielacza. To pranie w kapsułkach może być tańsze niż w tradycyjnym proszku.

Sposób użycia kapsułek do prania jest dziecinnie prosty. Zasada jest następująca: jedna kapsułka – jedno pranie. Żelowy woreczek należy wrzucić do bębna pralki i gotowe. Dzięki kapsułkom pranie w pralce jest błahostką także dla mężczyzn. Panowie już nie będą wykręcać się od nastawienia prania.

Nie musimy już odmierzać konkretnych ilości proszku, który zazwyczaj ma tendencję do rozsypywania się na posadzkę. Dokładnie opracowana żelowa formuła kapsułek sprawia, że podczas kontaktu z wodą woreczki całkowicie się rozpuszczają. Dzięki temu resztki detergentu nie osadzają się w pralce.

Stosowanie kapsułek do prania stanowi, więc niekwestionowaną wygodę. Uciążliwe dla wielu pranie z wykorzystaniem tradycyjnych środków to już przeszłość. Rewolucyjne kapsułki piorące potrafią dużo bardziej ułatwić tę czynność. A jednocześnie sprawić, że codzienne pranie okaże się przyjemnością.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl