hipoalergiczny24.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Czy kremy wyszczuplające działają czyli przyglądamy się pewnym mitom dotyczącym pielęgnacji

Co roku, gdy tylko zaczyna się sezon na odkrywanie ciała w zwiewnych sukienkach i spódniczkach, w sklepach kosmetycznych i drogeriach pojawiają się promocje na kosmetyki wyszczuplające i antycellulitowe. Nawet te produkty, które nie kosztują więcej niż kilkanaście zł, na swoich etykietach przedstawiają informacje, że po ich regularnym stosowaniu cellulit bardzo się zmniejszy. Czy rzeczywiście można liczyć na taki efekt? Poniżej przyglądamy się wszelkim mitom, które dotyczą kremów wyszczuplających

Czy kremy wyszczuplające działają

Producenci kosmetyków sporo obiecują. Niestety już na początek warto rozwiać pierwszy mit, a mianowicie taki, że samo stosowanie kremu pozwoli zredukować cellulit praktycznie do zera. Nie ma niestety na to najmniejszych szans. Nawet bardzo drogie kosmetyki, które kosztują kilkaset złotych i posiadają w swoim składzie mocne drenujące składniki, nigdy nie sprawiają, że cellulit zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Taki kosmetyk jest po prostu uzupełnieniem pielęgnacji, która powinna być wieloetapowa. Oznacza to, że walcząc z cellulitem, trzeba nastawić się na dietę, aktywność fizyczną, regularne nawadnianie się, a także używanie kosmetyków antycellulitowych. Wtedy o swoje ciało dba się dosłownie na każdym poziomie. Kosmetyk ma głównie zadanie ujędrnić skórę, i to może zrobić rzeczywiście wyśmienicie. Często po regularnym stosowaniu takich kosmetyków wyszczuplających i antycellulitowych, skóra robi się bardziej zbita, jędrna. Poza tym poprawia się też jej koloryt, często optycznie wyrównują się różne zgrubienia. Jest to związane między innymi z tym, że gdy działa się na wielu różnych frontach, łatwiej pozbyć się na przykład cellulitu wodnego. Zatrzymywanie się wody w organizmie powoduje, że cellulit mocno się powiększa.

Czy warto kupować kosmetyki antycellulitowe i wyszczuplające

Czy zatem warto kupować takie kosmetyki, skoro nigdy nie pomogą nam całkowicie zredukować cellulitu? Oczywiście, że warto. Trzeba tylko zmienić swoje nastawienie do nich. Jeżeli ktoś liczy, że masywny cellulit zniknie dzięki smarowaniu nób kremem, będzie zawiedziony. Jeżeli natomiast do takich kremów będzie miało się racjonalne podejście, a oczekiwania nie będą wygórowane, można być naprawdę bardzo zadowoloną. Ujędrniona skóra, której koloryt wyrównał się, to przecież już bardzo dużo. Natomiast zamiast kupować bardzo drogie kosmetyki, które są dostępne na przykład w perfumeriach, lepiej zainwestować te pieniądze w dobre zabiegi medycyny estetycznej. Te są rzeczywiście skuteczne w niwelowaniu cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.