wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Chusteczki higieniczne dla dzieci

Chusteczki higieniczne znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach i często traktowane są, jako produkt uniwersalny. Dzięki wygodnym opakowaniom, dużej chłonności i miękkości sprawdzają się przy pielęgnacji skóry. A także pomagają w zwalczaniu kataru.

Chusteczki hipoalergiczne

Jednym z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci są chusteczki higieniczne. Ich brak może okazać się niezwykle kłopotliwy i problematyczny. Chusteczki higieniczne przeznaczone są do codziennego użytku, przy występującym katarze. Warto je mieć pod ręką w chwilach wzruszenia czy krwawiącego nosa. A w przypadku alergików niezbędna konieczność bez względu na porę roku. Hipoalergiczne chusteczki polecane są dla dzieci o bardzo wrażliwej skórze. Chusteczki doskonale nadają się dla dzieci, osób szczególnie wrażliwych na zapachy (autyzm, astma) oraz alergików. Nie podrażniają.

W sklepie hipoalergiczny24 znajdziemy również chusteczki higieniczne włoskiego producenta Winni's. Chusteczki Winni’s składają się aż z 4 chłonnych warstw. Zachwycają nie tylko swoją miękkością i jedwabistą delikatnością. Chusteczki te zaskakują przede wszystkim swoim delikatnym, jabłkowym zapachem. Efekt ten jest uzyskany zupełnie naturalnie dzięki użyciu odpadów z przerobu jabłek. Bez żadnych środków perfumujących.

Chusteczki bez chloru

Ekologiczne chusteczki higieniczne są naturalnym wyborem, ponieważ są wolne od chloru. Oznacza to, że nie są zanieczyszczone dioksynami. Dioksyny zanieczyszczają powietrze, wodę, glebę, rośliny a w ostateczności kumulują się w komórkach człowieka na zawsze. Zanieczyszczenie spowodowane jest różnymi procesami środowiska. A w głównej mierze procesami przemysłowymi, w których stosuje się: pestycydy, chlor. Najczęściej do wybielania materiałów stosowanych do produkcji chusteczek higienicznych.

W procesie tworzenia chusteczek Winni's korzystano z tradycyjnych certyfikowanych receptur. Dzięki wykorzystaniu kogeneracyjnego źródła energii zredukowano emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Chusteczki tej firmy nie podległy procesom intensywnego wybielania. Oraz zmiękczania, gdzie używa się detergentów.

Papier, z którego wykonane są chusteczki, jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Stworzony został tradycyjną, certyfikowaną metodą. W której nie używa się wybielających i zmiękczających celulozę detergentów. Ta metoda znacząco ogranicza negatywny wpływ produkcji na środowisko. Zwłaszcza na środowisko wodne. Celuloza, z której wykonano papier, pochodzi z organicznych odpadów z przerobu jabłek oraz warzyw. Śmiało możemy powiedzieć, że papier wykorzystany w chusteczkach higienicznych Winni's jest ekologiczny.

Czytaj więcej
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od: 0 do: 150
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl