wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
Do darmowej dostawy brakuje jeszcze 200

Anwen

Anwen to młoda, polska marka, kosmetyków do pielęgnacji włosów. Marka tych naturalnych kosmetyków została stworzona przez Annę Kołomycew autorkę świetnej książki pt. „Jak dbać o włosy. Pani Anna — autorka bloga o włosach oraz Katarzyna Sawicz — doktor chemii, stworzyły kosmetyki, które odpowiadają na liczne potrzeby każdego rodzaju włosów. Obie Panie połączyła pasja i świadome podejście do pielęgnacji włosów. Produkty marki Anwen posiadają wysoką, jakość i skuteczność. Kluczem do skutecznej pielęgnacji włosów jest właściwe rozpoznanie ich rodzaju. Tylko wtedy można właściwie dobrać kosmetyki do włosów. Jak i również rozwiązać różne problemy z włosami. Przed wybraniem odpowiedniego kosmetyku warto określić porowatość włosów. Porowatość to nic innego jak stopień rozchylenia łusek włosów, który wpływa na ich wygląd. Rozpoznamy je po tym, w jaki sposób nasze włosy reagują na czynniki zewnętrzne oraz jak się zachowują po zastosowaniu różnych kosmetyków. Marka Anwen wyróżnia 3 rodzaje włosów:

  • Włosy nisko porowate – w takich włosach łuski dobrze przylegają, dlatego włosy są gładkie i nie wymagają nadmiernej pielęgnacji
  • Włosy wysoko porowate – te włosy charakteryzuje duże rozchylenie łusek, powodujące ich szorstkość, łamliwość oraz brak połysku. Są to zwykle włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi;
  • Włosy średnio porowate – są to włosy o normalnym stopniu rozchylenia łusek, które wykazują zalety i wady zarówno włosów niskoporowatych, jak i wysoko porowatych, dlatego również wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Rozpoznanie rodzaju włosów pozwala właściwie dopasować do nich kosmetyki. Niektóre włosy wymagają większej ilości naturalnych składników odżywczych. W naszym sklepie również można znaleźć produkty marki Anwen. Wyróżniamy przede wszystkim szampony do włosów, olej, mgiełki, maski lub odżywki.

Maska Anwen

Maska do włosów Anwen jest ciekawą propozycją dla osób poszukujących kosmetyków o przemyślanym i strategicznym działaniu. Produkty Anwen, jako pierwsze w Polsce dedykowane są z uwzględnieniem podziału na porowatość:

  • Włosy o dobrej kondycji, które mają ściśle przylegające do siebie łuski to włosy niskoporowate. Maska do włosów o niskiej porowatości pielęgnuje i nawilża oraz wzmacnia;
  • Włosy, których łuski są nieznacznie rozchylone to włosy średnio porowate. Maska do włosów o średniej porowatości pielęgnuje, regeneruje, nawilża oraz wzmocnia;
  • Włosy bardzo zniszczone i nadwyrężone, o mocno odstających łuskach to włosy wysoko porowate. Maska do włosów o wysokiej porowatości ma za zadanie odżywienie i uelastycznienie włosa.

Włosy o różnej porowatości wymagają różnego rodzaju substancji pielęgnujących, dobranych pod kątem rozmiaru ich cząstek. Szczególnie ważna jest kwestia równowagi pomiędzy trzema grupami substancji. Dzięki tym koncepcjom kosmetyki Anwen są lepiej dopasowane do potrzeb włosów i przez to bardziej skuteczne.

Czytaj więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl